Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Barzani Şengal'de açıklamalarda bulundu

Barzani Şengal'de açıklamalarda bulundu

Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani, Peşmerge'nin Şengal'i tamamen kontrol altına almasından sonra bir basın açıklaması düzenledi.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 15:40
Barzani Şengal'de açıklamalarda bulundu

Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani, dün başlayan ve bugün Şengal’in tamamen kontrol altına alınmasıyla devam eden operasyonla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Peşmerge’nin Musul'a bağlı Şengal’in (Sincar) kontrolünü tamamen ele geçirmesinden sonra, Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani, Şengal’de basın açıklaması yaparak, verdikleri sözü tuttuklarını, büyük bir zafer elde ettiklerini ve operasyona sadece Peşmerge’nin katıldığını söyledi.

Ezidi halkının yoğun olarak kaldığı Şengal, 3 Ağustos 2014'te IŞİD’in kontrolüne geçmişti. Koalisyon uçaklarının da hava desteğiyle Peşmerge’nin dün başlattığı ve bugün de devam operasyonda Şengal'in kontrolü tamamen Peşmerge’nin eline geçti.

Şengal operasyonunun bir mesaj olarak değerlendirilmesi gerektiği belirten Barzani, bu operasyona Peşmergeler dışında herhangi bir gücün katılmadığını da sözlerine ekledi. Merkezi Irak Hükümeti’nden Şengal'in il olması için talepte bulunacaklarını belirten Barzani, “Buradan tüm dünyaya ve Bağdat’a sesleniyorum; Şengal'in kalkınması için el ele vermemiz gerekiyor.” dedi.

Barzani, açıklamasının sonunda, operasyona destek veren ABD ve koalisyon üyelerine de teşekkür etti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com