Advert
Advert
Advert

Barzani Kobani için devrede

Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani'nin, Kobani için, uluslararası destek konusunda başından beri çalıştığı belirtildi.

Barzani Kobani için devrede
Barzani Kobani için devrede

HEWLÊR- Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Grup Başkanı Umed Hoşnaw, Kürdistan Bölgesi yönetiminin, Kobani’nin savunulması için ciddi çaba sarf ettiğini açıkladı.

Rûdaw TV’ye konuşan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Grup Başkanı Umed Hoşnaw, Kürdistan Bölgesi yönetiminin, özellikle de Başkan Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin,  Kobani’nin savunulması için ciddi çaba söyledi.

KDP Grup Başkanı Hoşnaw, Barzani’nin, uluslararası güçler nezdinde bulunduğu girişimlerde, Kobani’nin yardımına koşulması gerektiğini anlattığını sözlerine ekledi.

Hoşnaw, üç yıl önce Mesud Barzani’nin başkanlığında gerçekleşen ve Rojava’nın bütün taraflarını bir araya getiren toplantıdan çıkan Erbil Anlaşması’nı değinerek, Barzani’nin, “Birlik olun, Kürdistan Bölgesi arkanızda durur” cümlesini hatırlattı.

Rojava’ya silah ve güç gönderme konusuna da değinen Hoşnaw, PYD’nin engel oluşturduğunu aktararak, “PYD’sadece güney Kürdistan güçlerine değil, Batı Kürdistan güçlerinin de mücadele etmelerine engel oluyor.”  ifadelerine yer verdi.

Kobani kentine, Peşmerge Güçleri’nin gönderilmesine ilişkin, Mesud Barzani daha önce, “Coğrafi şartlar ve Rojava’daki şartlardan dolayı güç gönderemeyeceklerini” açıklamıştı. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle