Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Barutçu Hanı turizme kazandırılıyor

Barutçu Hanı turizme kazandırılıyor

Şanlıurfa'da Barutçu Hanı turizme kazandırılıyor.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2012 Salı 12:42
Barutçu Hanı turizme kazandırılıyor

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Teknik Hizmetler binasında Vali Celalettin Güvenç'e brifing sundu. Toplantıya Şanlıurfa Valisi Celattein Güvenç, İl genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü Şahin Osmanoğlu, Yatırım İnşaat Müdürü Salih Elmas, Düşhane Dernek Başkanı Yüksek Mimar Zemzem Taş Güzem Teknik Elemanlar Katıldı."Barutçu Han'ın Turizme Kazandırılması Projesi" ile ilgili toplantı sonucunda; Barutçu Han'ın sosyal, kültürel ve ticari aktiviteler alanına çevrilmesi ile ilgili restorasyona başlama yöntemleri, halkın ve bölge esnafının bilgilendirilmesine yönelik çalışmaların başlatılması,' Kamu Yararı' bilincinin oluşturulması ile ilgili konular görüşülerek gereken adımların atılması yönünde karar alındı.


Böylelikle Şanlıurfa'nın Koruma Amaçlı İmar Planı içerisinde önemli bir konumda yer alan ve tarihi kültür varlığı olan Barutçu Han'ın restorasyonunun yapılarak, bir an önce hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com