Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem BARO: Yolda kalan barış

BARO: Yolda kalan barış

Şanlıurfa BARO’su Hakkari Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde yapılan saldırı nedeniyle bir açıklama yaptı. İşte Yolda kalan barış” başlıklı açıklama;

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2011 Cuma 09:53
BARO: Yolda kalan barış
Ne zaman barışa dair umutlarımızı avuçlarımızda büyütsek, her seferinde kursağımıza “şiddet”le bir yumruk saplanıverir. Ne zaman uzlaşı ve sağduyu toplumda egemen olmaya başlasa, yerinde ve zamanında, kararlı ve cesur adımlarla koşmasını beklediklerimiz inanılmaz kararlarıyla bunu yıkmayı başardı.

 

Silah tutanlar için tetiğe basmanın kalem tutmaktan daha kolay olduğunu biliyoruz. Kimin tarafından ve kime yönelik yapılırsa yapılsın insan yaşamına yönelen saldırının ahlaki bir meşruluğu olamaz. İşte bu koşullarda Hakkâri’nin Çukurca İlçesinden gelen ölüm haberlerinden, Şanlıurfa Barosu olarak büyük acı duyuyor, yaşam hakkını ortadan kaldıran her türlü eylemi kınıyoruz.  Yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

4 Kasım 1950 tarihli Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 2. maddesinde koruma altına alınan “herkesin yaşama hakkının vazgeçilmezliğine” vurgu yapmak istiyoruz. Silahların konuştuğu bir dünyada insancıl sivil bir dilin oluşmasının imkânsız olduğunu biliyoruz. Umutlarımızı korumak istiyoruz çünkü biz barışı özledik. Görünen o ki, yolda bırakılan bir barış treniyle karşı karşıyayız. Duran bu treni harekete geçirmek için ise sağduyuya ve her zamankinden daha fazla enerjiye ihtiyaç duyduğumuz ise apaçık ortada.

Basına ve Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com