Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem BARO Başkanı Günyüzü Derneğinin Konuğu Oldu

BARO Başkanı Günyüzü Derneğinin Konuğu Oldu

Geneli Deniz Feneri gönüllülerinden oluşan yardımsever insanların oluşturduğu Günyüzü Derneği Başkanı Osman Gerem ve üyelerinin, düzenledikleri sohbet toplantıları sürdürüyor. Bu haftanın konuğu ise BARO Başkanı Av. İrfan Güven oldu.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2012 Cumartesi 15:17
BARO Başkanı Günyüzü Derneğinin Konuğu OlduÖzellikle güncel konuları, ülke genelindeki sorunları, çıkan kanunları ve yardıma muhtaç insanların nelere ihtiyaçları olduğu konularını tartışan ve çözüm üretmeye çalışan Günyüzü derneği Başkanı Osman Gerem ve üyeleri, her hafta olduğu gibi bu hafta da önce Şanlıurfa genelindeki depremzede Vanlılar olmak üzere yardıma muhtaç ailelerin tesbit edilmesi, nelere ihtiyaçlarının belirlenmesi ve tesbit edilen ailelere neler yapıldığı konuşulduktan sonra, konuk edilen BARO Başkanı Av. İrfan Güven’e yeni çıkarılan kanunlar, yapılması düşünülen Çek düzenlemeleri, Molotof kokteylin silah kabul edilmesi, haciz işlemleri konusuyla ilgili fikirleri soruldu.
Çek konusunda yapılması düşünülen düzenleme ile alacaklıların mağdur olacaklarını düşündüğünü belirten Şanlıurfa BARO Başkanı Av. İrfan Güven, “Devlet adil olmalı, hakka, hukuka uygun davranmalıdır. Bir yasa çıkarırken çok iyi düşünmelidir. Şayet çek ile ilgili düzenlemeler getirilirken alacaklılar mağdur edilecekse çok yanlış olur. Bu konuda çeki veren Bankanın sorumluluğunu arttırmalı, dolayısıyla çek verirken dikkatli davranmaları sağlanmalı. Düşünmeden çıkarılacak yasalar alacaklı vatandaşı mağdur eder” dedi.
Molotof kokteylin silah gibi kabul edilmesi ve ona göre cezai işlemin uygulanmasının ne derece etkili olacağı konusundaki soru üzerine de, Başkan Av. İrfan Güven, “Bu düzenleme çocukların tutuklanmasına yol açacak ki, zaten birilerinin daha önce olduğu gibi çocukları ön planda kullanacağı düşünülürse yanlış olacağı kanaatindeyim. Benim düşüncem, özellikle çocukların suçlardan uzak tutulması konusunda yapılacak her türlü çabanın sürdürülmesidir” diye cevap verdi.
Başkan Av.Güven, haciz, dil-renk-inanç sorunu konularında da şöyle dedi;
“Ülkemizde dil, renk, inanç sorun oluyor. Baş örtüsünü engellemek, dilini konuşmasını yasaklamak tabiî ki çeşitli sorunlara yol açar. Devlet her zaman adil olmalı, hakka-hukuka uygun davranmalıdır.” 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com