Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Baro Başkanı Bucak, açlık grevi için Cumhurbaşkanlığında

Baro Başkanı Bucak, açlık grevi için Cumhurbaşkanlığında

Şanlıurfa Baro Başkanı Av.Ali Fuad Bucak ile Baro başkanları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret ederek cezaevlerindeki açlık grevleri hakkında görüştüler..

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2012 Salı 15:04
Baro Başkanı Bucak, açlık grevi için Cumhurbaşkanlığında

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. v. Ahsen Coşar, Şanlıurfa Baro Başkanı Av.Ali Fuad Bucak, İzmir, Muş, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Siirt, Hakkari, Mardin, Ağrı, Bitlis ve Bingöl Baro Başkanları ile beraber Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü makamında ziyaret etti ve kendilerinden açlık grevlerinin durdurulması ile ilgili olarak yardım talep etti.

 

Görüşmenin ardından Birlik Başkan vekili Coşar; “En temel insan hakkı yaşama hakkıdır. Cezaevlerinde açlık grevinde bulunanlar bizim vatandaşlarımız. İçlerinde meslektaşlarımız da var. Biz insan olarak insan hakları, yaşama hakkı konusunda duyarlıyız... Ayrıca avukatlık kanunu da barolara ve Türkiye Barolar Birliği’ne insan hakları ile ilgilenmek görevini veriyor. Cumhurbaşkanı’na bu duyarlılığımızı ilettik. Bizim için aslonan hayattır, insan hayatıdır” açıklamasını yaptı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com