Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Barış Yemeğiyle Husumet Sona Erdi

Barış Yemeğiyle Husumet Sona Erdi

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2011 Pazartesi 16:09
Barış Yemeğiyle Husumet Sona Erdi


Yıldız ve Poyraz aileleri arasında bir hadiseden ötürü kısa bir zaman önce başlayan kan davası Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in de katıldığı Barış Yemeği ile son buldu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök ve ŞUTİM Başkanı Faruk Akbaş’ın araya girmesiyle tatlıya bağlanan ve barışla sonuçlanan kan davasını bitiren barış yemeğine Vali Celalettin Güvenç’in yanı sıra, İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin katıldı.

Barış Yemeğinde bir konuşma yapan Abdülkerim Gök, Poyraz ve Yıldız aileleri arasında yaşanan tatsız hadisenin herkesi üzdüğünü belirterek, “Ama bugün de bu barışın olmasından dolayı hepimiz sevinçliyiz” dedi.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Milletvekili Abdülkerim Gök’e barışa vesile olduğu için herkes adına teşekkür ederek konuşmasına başladı. Vali Celalettin Güvenç, iki ailenin barış için bir araya gelmesini “Gerçekten duygulanılması gereken güzel bir tablo. Bize yakışan da budur. Diğer emek veren kardeşlerime, iki ailenin ileri gelenlerine, mensuplarına gösterdikleri olgunluktan ve bir araya gelmelerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde değerlendirdi. 

Vali Güvenç, bölgenin sorunlarını bildiğini belirterek, “İşin temelinde inancımıza ters olan yanlış gelenekler, zaman zaman cehalet, fevrilik, sinir var ve bugün tüm Türkiye’de ve hatta Dünya’da bölgemizin, insanımızın yanlış tanınması, algılanması var. Bölge deyince kolayca insanın insana zarar verdiği, kolayca kadınlara kötü muamelenin yapıldığı, kadınlara hak ettiği değerin verilmediği, bir bölge ve insanlar grubu yansıtılıyor. Her şeyden önce sizler ve bizler bunu hak etmiyoruz” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Bölgenin genel olarak temelinde inançlarının kaynaklık ettiğini söyleyen Vali Güvenç, “Bizim inancımızda bırakın başkasına zarar vermeyi, bırakın kadını hor görmeyi, bırakın kendi kadınını incitmeyi dediğim gibi karıncayı bile incitemezsin. Buna hepimiz inanıyoruz. İnancı en sağlam bölge bizim bölgemiz. İnsan kendi oğluyla, karısıyla, babasıyla, kardeşleriyle de tartışır.  Ama bunu hiçbir zaman kavgaya, gürültüye, şiddete götürmemek lazım” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Celalettin Güvenç, Yıldız ve Poyraz ailelerinin ileri gelenlerini tokalaştırıp barıştırdı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

227 hakim ve savcının ihraç edildi-İşte ihraç edilenlerin isim listesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com