Reklamı Geç
Advert
Advert

Barda Kürtçe türkü istedi, öldürüldü

İzmir'de Gazi Akbayır isimli bir genç, eğlenmek için gittiği barda Kürtçe türkü istediği için kavga ettiği ettiği bir grup tarafından öldürüldü.

Barda Kürtçe türkü istedi, öldürüldü
Barda Kürtçe türkü istedi, öldürüldü
İzmir’de Zazaca türkü istediği için öldürüldüğü belirtilen Gazi Akbayır cinayetinde kullanılan tabanca adı açıklanmayan bir derneğin bahçesinde gömülü bulundu

İzmir’de eğlenmek için gittiği kulüpte Zazaca türkü istediği için öldürüldüğü belirtilen Gazi Akbayır’ın katil zanlısı Bursa’da yakalandı. Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Ayhan Saygılı, cinayet “alacak verecek” yüzünden işlenmiş dedi. Ancak cinayette kullanılan Glock marka tabanca adı açıklanmayan bir dernek lokalinin bahçesinde gömülü olarak bulundu.

En acı tesadüf

Dersim doğumlu olan ancak ailesiyle birlikte Aliağa’da yaşayan 25 yaşındaki Gazi Akbayır, üç gün önce Arka Plajlar mevkiindeki gazinoda yelken kurslarının da verildiği Aliağa Deniz Kulübü’ne gitti. İddialara göre Akbayır Zazaca türkü isteyince kulubün işletmecileriyle gerginlik yaşandı. Gerginlik kavgaya dönüştü ve çıkan kavgada Akbayır bıçaklandı. Yaralı halde kulüpten çıkan Akbayır dışarıdaki arabasına bindi ancak peşinden çıkan kişiler onu kurşun yağmuruna tuttu. Sekiz kurşun isabet eden Akbayır arabasını çalıştırıp 300 metre gidebildikten sonra direksiyonda şuurunu kaybetti. Bu sırada Aliağa Belediyesi’nde çöp kamyonu kullanan ağabey Tekin Akbayır, kardeşinin arabasını gördü. Koşup arabaya binen Tekin Akbayır kardeşini hastaneye yetiştirmek istedi ancak çok kan kaybeden Gazi Akbayır yolda yaşamını yitirdi.

Olayın ardından kavgaya karışan B.İ. (33), T.İ. (32), M.İ. (25), E.Ö. (30), C.Ö. (38) tutuklanarak cezaevine konuldu. Akbayır’ı bıçakladığı ve tabancayı ateşlediği öne sürülen Y.İ. (35) ise kayıplara karıştı. Zanlı dün Bursa’da yakalanarak tutuklandı. Taraf’a konuşan Gazi Akbayır’ın 16 yıllık arkadaşı Ahmet Yeşil, fayans ustası olan Akbayır’ı “Saygılı, neşeli, kötülük düşünmeyen biri” olarak tanımlayarak kulübün kameralarının incelenmesini istedi.

Zanlı ile yakın arkadaşmış

Cinayetin “Zazaca türkü istenmesi” nedeniyle işlendiği yönünde bir tesbitlerinin olmadığını belirten Emniyet Müdürü Ayhan Saygılı ise “Gözaltına alınan kişilerin verdiği bilgiler doğrultusunda, cinayet zanlısı Y.İ. ile Gazi Akbayır’ın yakın arkadaş olduklarını, aralarında alacak verecek konusunun bulunduğunu ve bu konuda tartıştıklarını, alkolün de etkisiyle cinayetin işlendiğini belirledik. Cinayetin nedeni alacak verecek konusu, türkü tartışması değil” dedi.

Suç aleti tabancanın, bir derneğe ait lokalin bahçesinde, kuma gömülü halde bulunduğu, olaya karıştığı gerekçesiyle B.K’nın arandığı kaydedildi.

Taraf


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfaspor'u İcraya verenlerin isimleri sosyal medyaya düştü
Urfaspor'u İcraya verenlerin isimleri sosyal medyaya düştü
Şanlıurfa'da Mesleki Ve Teknik Eğitimde Çığır Açacak Yenilik
Şanlıurfa'da Mesleki Ve Teknik Eğitimde Çığır Açacak Yenilik