Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Barack Obama'nın Mısır'daki 'darbe' sırrı çözüldü!

Barack Obama'nın Mısır'daki 'darbe' sırrı çözüldü!

Barack Obama, Mısır'da sivil yönetime geçilmesi çağrısı yaptı. ‘Darbe' lafını kullanmadı çünkü bunun çok önemli bir sebebi var.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2013 Cuma 10:01
Barack Obama'nın Mısır'daki 'darbe' sırrı çözüldü!

ABD Başkanı Barack Obama, Mısır'daki krizle ilgili açıklamasında çok dikkatli bir dil kullandı veordunun Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi görevden uzaklaştırması ve anayasayı askıyaalmasından ‘derin bir kaygı' duyduğunu söyledi. Konuşmasında 'darbe' ifadesinikullanmayan Obama, ne Mursi'nin yeniden görevinin başına getirilmesi çağrısında bulundu ne de ordunun siyasi hayata müdahale etmesini kınadı.

Vatan'da yer alan habere göre Mısır'da ordu ile çok yakın ilişkilere sahip olan ABD, 1979 İsrail-Mısır anlaşmasından bu yana bu ülkeye her yıl 1.5 milyar dolarlık askeri yardımda bulunuyor. Obama eğer ‘darbe' lafını kullansaydı, ABD yasalarına göre Washington yönetiminin Ortadoğu'daki en yakın müttefiklerinden birisi olan Mısır'a yaptığı para yardımının büyük bir kısmının durması anlamına gelecekti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com