Advert
Advert
Advert

Bank Asya'nın Urfa'da izleri silindi

FETÖ Terör Örgütüyle bağlantılı tüm kurumların izleri Şanlıurfa’dan tamamen siliniyor. Gülen cemaatine ait özel okul, dershane, etüt merkezleri ve yurtlar devlet kurumlarına devredilirken en son olarak da ekonomi kuruluşları da tamamen kapatıldı.

Bank Asya'nın Urfa'da izleri silindi
Bank Asya'nın Urfa'da izleri silindi

Urfa’daki FETÖ Terör Örgütüyle bağlantılı tüm kurumların izleri tamamen siliniyor. Gülen cemaatine ait özel okul, dershane, etüt merkezleri ve yurtlar devlet kurumlarına devredilirken en son olarak da ekonomi kuruluşları da tamamen kapatıldı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ kurumlarına yönelik soruşturmalar ve operasyonlar devam ediyor. FETÖ’ye bağlı kentteki birçok hastane, özel tıp merkezi, vakıf, dernek, fabrika, dershane, özel okullar ve diğer alanlarda çalışma yapan işletmeler kapatıldı ve devredildi.

BİRÇOK YURT VE OKUL İLGİLİ KURUMLARA DEVREDİLDİ

FETÖ/PDY’nin (Paralel Devlet Yapılanması) finanstaki en önemli saç ayağı olan ve yönetimine el konulan Bank Asya’nın faaliyetleri geçici olarak durdurulmuştu. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 29 Mayıs 2015 tarihinde temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimi fona devredilen, Bank Asya’nın faaliyetlerinin 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 107’nci maddesinin ikinci fıkrası kapsamında durduruldu. Urfa’da Asfalt Caddesi üzerinde bulunan Bank Asya binasının izleri tamamen kaldırıldı. Ayrıca birçok yurt Kredi Yurtlar Kurumuna, özel okulllar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. RUHAAJANS

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı