Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Bangladeş'te bir idam daha

Bangladeş'te bir idam daha

Bangladeş hükümeti, Mir Kasım Ali, 1971 yılındaki bağımsızlık mücadelesinde suç işlediği gerekçesiyle idam cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2014 Pazartesi 10:43
Bangladeş'te bir idam daha

DAKKA- Bangladeş Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi, Kasım Ali'yi 1971'deki bağımsızlık savaşı sırasında savaş suçu işlediği gerekçesiyle yargıladı. Cemaat-i İslami'nin en önemli ismi ve partinin en etkili liderlerinden olan Ali, yargılandığı 14 suçun sekizinden hüküm giyerek idama çarptırıldı.

Hatırlanacağı üzere Cemaat-i İslami liderlerinden Motiur Rahman Nizami de 29 Ekim'de aynı mahkeme tarafından idam cezasına çarptırılmıştı. Cemaat-i İslami, Nizami'ye verilen idam cezasına tepki olarak bugün 48 saat sürecek greve başladı. Parti liderlerinden Mujibur Rahman, Perşembe günü de ülke çapında greve gideceklerini duyurdu.

Cemaat-i İslami liderlerinden Abdülkadir Molla, insanlığa karşı suç işlediği gerekçesiyle geçen yıl idam edilmişti. Bir başka lider Ğulam Azzam da 90 yıl hapse mahkum edilmiş, 24 Ekim'de solunum yetmezliği tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Delvar Hüseyin Seyidi'ye verilen idam cezası ise müebbet hapse çevrilmişti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com