Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Balıklıgöl'e 200 yataklı hastane geliyor

Balıklıgöl'e 200 yataklı hastane geliyor

Balıklıgöl Devlet Hastanesine (Eski SSK) ek olarak 200 yataklı hastane geliyor.

Giriş Tarihi: 16 Şubat 2012 Perşembe 12:48
Balıklıgöl'e 200 yataklı hastane geliyor
Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Şahin Yaztürk bir basın açıklaması yaptı...İşte o açıklama.


Hastanemiz arka bahçesinde bulunan ve 3 bloktan oluşan binalar SGK müdürlüğünden alınarak hastanemize katılmıştır. Bu binaların yerine 200 yataklı bir hastane yapımı için gerekli girişimler yapılmış hastane proje ihalesi bu ay içersinde Sağlık Bakanlığı tarafından yapılarak en kısa sürede halkımızın hizmetine sunulacaktır.


 Gerek Sağlık Bakanlığı Hizmet Kalite Standartları gereği ve gerekse modern bir ameliyathane oluşturulması adına Hastanemize tüm hastalarımızın faydalanabileceği son derece modern bir ameliyathane revizyonu yapılmıştır.


Hastanemizin sadece poliklinik binasının 5. katında bir çay ocağı bulunmaktaydı. Hastanemize gelen hasta ve hasta yakınlarının dinlenebilecekleri çay içebilecekleri bir mekân oluşturmak adına kantin/kafeterya açılmış olup halkımızın hizmetine sunulmuştur. Yeni oluşturulan bu kantinimiz 24 saat hasta ve hasta yakınlarına hizmet vermektedir.


Hastanemizin hâlihazırda toplamı 25 yatak kapasiteli 2 yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Ancak artan talep karşısında yoğun bakım ünitelerimizde sürekli olarak yer olmaması ve hastalarımızın il dışına sevk gibi mağduriyetlerini ortadan kaldırmak için 6 yataklı yeni bir yoğun bakım ünitesi yapılmıştır.


Hastanemizin mevcut 50 araç kapasiteli otoparkı iptal edilerek bu parkın yerine hasta ve hasta yakınlarının rahatça dinlenebilmeleri için çevre düzenlemesi yapılarak yeşil alan haline getirilmiştir. Kapatılan bu otopark için hastane dışında boş bulunan arazi düzenlenerek 70 araçlık otopark haline dönüştürülmüştür.


Hastanemizin mevcut özel odaları bulunmamaktadır. Hastalarımızın daha rahat edecekleri 7 adet özel oda yapım çalışmalarımız devam etmektedir.

 Hastanemiz bünyesinde bir Fizik Tedavi Ünitesi  (11 kabinli hasta odası, 1 adet KDD odası ve 1 adet Rehabilitasyon odası) açılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur" denildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com