Advert
Advert
Advert

Balıklıgöl’deki çalışmalar ne zaman bitecek?

Çevre Koruma Vakfı Müdürü Siracettin İlhan, “Balıklıgöl onarım çalışmalarında hedefimiz Şubat ayında bitirme hedefindeyiz. Tabii bununla ilgili her kazdığımız yerde farklı durumlarla karşılaşıyoruz. Alt yapı tamamen çökmüş durumda.” dedi.

Balıklıgöl’deki çalışmalar ne zaman bitecek?
Balıklıgöl’deki çalışmalar ne zaman bitecek? admin
Şanlıurfa’nın en önemli tarihi ve turistik mekanlarından olan Balıklıgöl Platosu’nda kışın yaşanan su baskınlarını önlemek amacıyla Temmuz ayında çalışma başlatılmıştı. Zaman zaman aşırı yağışlar nedeniyle su taşkınlarına maruz kalan Balıklıgöl’de drenaj çalışmaları devam ediyor. Etaplar şeklinde yapılan çalışmalar, drenaj sisteminin yenilemesinden, kaleye kadar parke taşlarının yenilenmesine Balıklıgöl’e daha güzel bir görünüm sağlayacak.
 
Balıklıgöl’deki alt yapı çalışmalarının yanı sıra bölgedeki esnafların kaldırım işgallerine de önlem alınacak.
 
BALIKLIGÖL ÇAMURLU SUYA MARUZ KALMIŞTI
 
Mart ayında aşırı yağıştan dolayı Balıklıgöl’de su taşkını meydana gelmişti. Drenaj sisteminin tıkanmasından dolayı çamurlu suya maruz kalan Balıklıgöl’de günlerce temizlik çalışmaları yapılmıştı.
 
‘HEDEFİMİZ ŞUBAT AYINDA BİTİRMEK’
 
Her kazılan alanda farklı durumlarla karşılaştığını belirten Çevre Koruma Vakfı Müdürü Siracettin İlhan, “Balıklıgöl onarım çalışmalarında hedefimiz Şubat ayında bitirme hedefindeyiz. Tabii bununla ilgili her kazdığımız yerde farklı durumlarla karşılaşıyoruz. Alt yapı tamamen çökmüş durumda. Bununla ilgili hazırlanan proje ile uygulama arasında büyük bir fark vardır. Biz bu uygulamayı da göz önünde bulundurarak inşallah Şubat ayında bu çalışmaları bitireceğiz. Bunun yanında Balıklıgöl Platosu’nu daha güzel bir görünüme kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bununla ilgili Valimizin başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda Balıklıgöl çevresini nasıl yapabiliriz, nasıl bir manevi alan oluşturabiliriz konusunda bir komisyon oluşturuldu. Bu komisyon çalışmalarına başlayacak. Bu çalışma da Balıklıgöl, Gümrükhanı ve çarşı bölgesini kapsayacak.”  diye konuştu.RHA
Çevre Koruma Vakfı Müdürü Siracettin İlhan Balıklıgöl Balıklıgöl Platosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu