Advert
Advert
Advert

Balıklıgöl’de Ümmet İftarı

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren İslami Sivil Toplum Kuruluşları İslam ülkelerindeki sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla Ümmet İftarı programında bir araya geldi.

Balıklıgöl’de Ümmet İftarı
Balıklıgöl’de Ümmet İftarı


Şanlıurfa’da faaliyet gösteren İslami Sivil Toplum Kuruluşları desteği ile İslam ülkelerindeki sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla Balıklıgöl platosunda düzenlenen Ümmet İftarına Şanlıurfalılardan yoğun katılım oldu.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü İhsan Açık “Rabbim bizi açlıkla, yoklukla imtihan etmesin” temennisinde bulunarak, açlıkla ve yoklukla imtihan olan Müslümanların durumuna dikkat çekti.

Açık, “Rabbim, onların hallerinden anlayabilmeyi, her zaman onların yanında olabilmeyi, onlara “kardeşleriniz vardır” diyebilmeyi bizlere nasip eylesin. Belki soframız zengin değil ama gönlümüz zengindir.” dedi.

İslam aleminin içinde bulunduğu duruma dikkatleri çekmek için böyle bir iftar düzenlediklerini söyleyen, İHH İnsani Yardım Vakfı İl Temsilcisi Behçet Atilla, İslam beldelerinde yaşanan gelişmeleri hatırlatarak uluslararası kamuoyuna harekete geçme çağrısında bulundu.

Peygamber sevdalıları platformu Şanlıurfa koordinatörlüğünün de destek verdiği hurma, su ve simitli ümmet iftarında son olarak duayı Şanlıurfa Yardım Eli Derneği Başkanı Mustafa Bozkurt yaptı.

İftar programına katılanlar, akşam ezanıyla birlikte Balıklıgöl Platosuna kurulan sofralarda ikram edilen hurma, simit ve su ile iftarlarını açtı

Bayanların programa yoğun ilgi göstermesi ise gözlerden kaçmadı.

(Mehmet Demir-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu