Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Balıklıgöl.com gündem belirliyor

Balıklıgöl.com gündem belirliyor

Giriş Tarihi: 21 Mart 2010 Pazar 12:05
Balıklıgöl.com gündem belirliyor

Geçen hafta "Halkın sağlığı hiçe sayılıyor" haberimiz Gündeme bomba gibi düşmüştü. Özelikle bakallarda satılan ekmek kalitesi ve muhafa edilen "raf" konusunda dehşet görüntüler sunmuştuk. Bu haberimiz üzerine Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Şubesi ve Fırıncılar Odası Başkanlığı "kaliteli ekmek" için denetime çıktılar.

GEÇEN HAFTAKİ FOTOĞRAFLI HABERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ!...

Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Şubesi ve Fırıncılar Odası Başkanlığı hem insan sağlığını tehdit eden, hijyen ve gramaj kurallarına uygun yapılmayan ekmek üretiminin önüne geçmek amacıyla hem de çok başlılığı ortadan kaldrımak için beraber denetim çıktılar.

        Denetimler kapsamında önceki gün Büyükyol(Vali Fuat Caddesi)'da bulunan Nasih Usta'nın fırına giden Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürü M.Burak Küçük, Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Şube Müdürü Nazif Çiftçi, Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı ve beraberindekiler diğer fırıncı meslektaşlarına örnek teşkil edecek bir ekmek üretimi gerçekleştirdi.

       Yetkililerin gözleri önünde yoğrulan hamur önce işçilerin ellerinde yumaklandı ardından ocağa atılarak müşteriye sunulacak kıvama getirildi. Bu sırada fırında uyulması gereken hijyen kurullarına dikkat çeken Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Şube Müdürü Nazif Çiftçi "hijyen ve sağlıklı gıda tüketiminin gelişen dünyada öne çıktığına dikkat çekerek, halkın sağlıklı ve temiz ortamlarda yapılmış ekmekleri tüketmek istediğini" söyledi.

     Fırınlara yönelik denetimlerin rutin olarak devam edeceğini hatırlatan Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürü M.Burak Küçük ise "Şanlıurfalılara kaliteli ekmek yedirmekte kararlı olduklarını belirterek, bu konuda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini" söyledi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AYAĞIMIZI BAĞLAYAN PRANGALARDAN KURTULMALIYIZ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com