Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Balıklıgöl şimdi daha temiz!..

Balıklıgöl şimdi daha temiz!..

Eyyübiye Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri, Tarihi Balıklıgöl platosunda hummalı bir temizlik çalışması başlattı. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin talimatlarıyla rutin olarak devam eden temizlik çalışması ziyaretçilerin de takdirini kazandı.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2015 Perşembe 14:58
Balıklıgöl şimdi daha temiz!..

 

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan temizlik çalışması, gün boyu devam ederken ilk defa gölete botla girilmesi görenleri şaşırttı. Güvenlik görevlisinin botu kullanması ve temizlik personelinin göleti temizlemesi vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi. Kutsal olarak bilinen, balıkların bulunduğu gölete botla giren temizlik personeli, suyun üzerinde ve içinde görünen tüm atıkları topladı. Kentin simgesi olarak bilinen Balıklıgöl’ün temizlenmesinin yanı sıra, camilerde ve yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği diğer alanlarda da hummalı temizlik çalışması periyodik olarak devam ediyor. Yapılan temizlik çalışmasıyla ilgili bilgi veren Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Balıklıgöl içerisine bot indirdiklerini ve temizliğin bu şekilde yapıldığını, temizliğin yanı sıra 10 günde bir de Balıklıgöl'ün içerisine balıkların sağlığı için tuz atıp bu işlemi periyodik olarak sürdürdüklerini belirttiler. Yetkililer, Bu temizlik işleminin sonbaharda yapılmasının nedeni olarak ise; balıkların üreme sezonu olan yaz aylarında değil de daha çok kışa yakın ve sonbahar aylarında yaptıklarını ve bu nedenle balıkların üremelerine engel olmadıklarını da ifade ettiler.

Temizlik ekiplerince botlarla yapılan temizlik çalışması sırasında gölden pet şişe, ayakkabı, oyuncak, plastik ve cam atıklar çıkarıldı. Hafta sonları ziyaretçilerin akınına uğrayan göldeki kirliğin önüne geçebilmek için yapılan temizlik çalışması, ziyaretçileri de şaşırttı. Gölde temizlik çalışmasını tamamlayan görevliler daha sonra balıkların sağlığı için göle tuz attı. Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı bulunan ekipler temizlik konusunda da vatandaşları da uyarmayı ihmal etmedi.

Eyyübiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Balıklıgöl’ün temizliğinin yanı sıra Balıklıgöl çevresi ve platformunu da rutin olarak son teknolojik araçlarla temizlediklerini belirterek, temizlik konusunda vatandaşlardan gerekli hassasiyeti göstermelerini istediler...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com