Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Balıklıgöl Hastanesinde fizik tedavi Hizmeti

Balıklıgöl Hastanesinde fizik tedavi Hizmeti

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde bölgenin en donanımlı, en kapsamlı deneyimli kadrosu ve personeliyle birlikte Şanlıurfalı vatandaşlara hizmet sunmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2013 Salı 21:55
Balıklıgöl Hastanesinde fizik tedavi Hizmeti

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastalıkları Polikliniğinde boyun, sırt, kalça, diz, bacak ağrısı, el ve ayaklarda uyuşma gibi şikâyetler ve kemik erimesi (osteoporoz) yönünden hastalar değerlendiriliyor.
Boyun fıtığı, bel fıtığı, bel kayması, kireçlenme gibi bir çok hastalıkla uyumlu hastalar fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesinde bölgesel olarak tedaviye alınıyor.
Balıklıgöl devlet hastanesinde fizik tedavi hizmeti alan tüm hastalar hastanenin özel aracı ile Şanlıurfa’nın her bölgesinden evinden alınıp tekrar evine bırakılıyor.
Ünitede; Hotpack, TENS, kısa dalga diatermi, US, infraruj, coldpack, elektrik stimilasyon cihazları bulunmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde bir fizyoterapist ve beş hemşire görev yapmakta; felç geçirmiş kas hastalığı, protez ameliyatı geçirmiş, kırık sonrası problemleri olan hastalar rehabilitasyon ünitesinde fizyoterapist tarafından rehabilitasyon programına alınıyor.  Rehabilitasyon ünitesinde omuz çarkı, parmak merdiveni, denge tahtası, paralel bar ile aktif olarak çalışılıyor.
Fizik tedavi ünitesinde aynı anada 12 hasta tedavi görebiliyor. Ünite içerisinde aktif olarak 2 kdd odası,12 ultrason,12 eletroterapi cihazı 12 hedbek cihazı bulunmaktadır.

Günde ortalama 160 hastanın  bu hizmetlerden faydalanıyor.  Balıklıgöl Devlet Hastanesinde bu ünitenin açılmasıyla, çevre il ve ilçelerdeki özel merkezlere gitmekten kurtulan hastaların yapılan çalışmalardan memnun olduklarını ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eski Başhekim Hasan Karsen’e Plaket

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com