Advert
Advert
Advert

Balıklıgöl hastanesinde Çocuk ve doğum polikliniği açıldı

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Balıklıgöl Devlet Hastanesi ve M.Akif İNAN Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Hizmet binasında da (eski OSM hastanesi) Kadın doğum ve çocuk poliklinikleri açılacağını açıkladı

Balıklıgöl hastanesinde Çocuk ve doğum polikliniği açıldı
Balıklıgöl hastanesinde Çocuk ve doğum polikliniği açıldı

ŞANLIURFA/ 01 Ağustos 2016 tarihinde Eyyübiye bölgesinde hizmet vermeye başlayan, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ilimizde hem kadın hastalıkları ve doğum evi, hem de çocuk hastalıkları branşlarında sağlık hizmet sunmaktadır. 117 bin metrekare kapalı alanı olan ve en modern cihazlarla donatılmış olan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilimizdeki en büyük sağlık tesisidir. Günlük ortalama 4 bin kadın ve çocuğa sağlık hizmeti vermektedir. Kadın nüfusunun ve çocuk nüfusunun fazla olduğu ilimizde, Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği sağlık hizmet kalitesini ve ulaşılabilirliğini arttırmak için diğer hastanelerimizde de kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk hastalıkları poliklinik hizmetlerini çoğaltmaya başladı.
Bu kapsamda; Balıklıgöl Devlet Hastanesindede artık kadın doğum ve çocuk poliklinikleri hizmet vermektedir. Balıklıgöl Devlet Hastanesinde açılan kadın doğum ve çocuk poliklinikleri TOKİ, Süleymaniye ve Akşemsettin gibi ilimizin batısında bulunan mahallelere kadın doğum ve çocuk hastalıkları konusunda sağlık hizmeti vermeyi hedeflemektedir.
Ek olarak Haliliye ilçesinde bulunan M.Akif İNAN Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Hizmet binasında da (eski OSM hastanesi) Kadın doğum ve çocuk poliklinikleri açıldı. Haliliye ilçesinin Kadın doğum ve çocuk konusundaki sağlık hizmeti ihtiyacını karşılamak üzere açılan poliklinikler, yoğun olan talebi karşılayacak şekilde planlandı.
Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından halkımıza daha iyi sağlık hizmeti verebilmek için halkımızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda planlama yapılmıştır. Bu planlama ile ilimizde sağlık hizmet sunumu daha verimli olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu