Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Balıklıgöl hastanesi Haberimize Sağlık-Sen'den Açıklama

Balıklıgöl hastanesi Haberimize Sağlık-Sen'den Açıklama

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2011 Salı 15:53
Balıklıgöl hastanesi Haberimize Sağlık-Sen'den Açıklama  Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube başkanı Mahmut Atçı, BALIKLIGÖL DEVLET HASTANESİNDE SKANDALLAR ZİNCİRİ haberimiz ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Atçı Yaptığı yazılı açıklamada: Şiddet, ülkemizin içinde bulunduğu toplumsal süreçte her alanda hızla artarken; şiddetin oluşmasını önleyici tedbirler ne yazık ki alınmamaktadır. Toplumsal şiddetin artışına paralel olarak sağlık çalışanları ve hekimler de son zamanlarda çok boyutlu olarak şiddet ile karşı karşıya kalmaktadır. Bunun canlı örneği; 16.09.2011 tarihinde yani geçtiğimiz cuma günü Balıklıgöl Devlet Hastanesinde yakını vefat ettiği için hekim,  nöbetçi hemşire, laborant,  güvenlik görevlisi ve kısaca önüne çıkan tüm sağlık çalışanlarına hasta yakınları tarafından yapılan sözel ve fiziksel şiddettir” dedi.
Sağlık kurumlarında giderek artan oranda yaşanan şiddetin, sağlık çalışanlarını karalayıcı, küçük düşürücü, suçlayıcı açıklamalardan ve yorumlardan güç aldığını söyleyen Atçı; Sağlık-Sen olarak hasta haklarını en üst seviyeye çıkaran Sağlık Bakanlığının, aynı çabayı sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı da göstermelerini beklemekteyiz.Sağlık Çalışanına yönelik şiddetin sorumlusu yalnızca şiddeti uygulayanlar değil, şiddete sessiz kalan, gereğini yapmayan, hekimleri ve diğer sağlık çalışanlarını korumayan yetkililerdir” diye konuştu.
www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com