Advert
Advert
Advert

Balıkçılık av sezonu yarın sona eriyor

Eylül 2014 tarihinde başlayan 2014-2015 av sezonu, 15 Nisan 2015 tarihi itibariyle sona eriyor.

Balıkçılık av sezonu yarın sona eriyor
Balıkçılık av sezonu yarın sona eriyor


 1 Eylül 2014 tarihinde gırgır avcılığıyla başlayan 2014-2015 av sezonunda, 15 Nisan 2015 tarihi itibariyle tüm denizlerimizde trol ve gırgır ağları ile avcılık için genel av yasağı dönemine giriliyor.

Bu av sezonunda; bazı türlerin avcılığı değişmezken, bazı türlerin avcılığında artış, bazılarında ise azalma oldu. Palamut, lüfer ve çaça av miktarlarında artış görülürken, avcılığın önemli bir miktarını oluşturan hamside beklenen av gerçekleşmediği belirtildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Getirilen kurallara uymak kaydıyla; avlanma yasağının başladığı 15 Nisan tarihinden itibaren isteyen balıkçılarımız karasularımızın bitişiğindeki uluslararası sularda avcılık yapabileceklerdir. Ayrıca su ürünleri avcılıktebliği ile getirilen düzenlemelere uyulması şartıyla uzatma ağlarıyla su ürünleri avcılığı dönem boyu serbesttir." denildi.

Açıklamada, 2014 yılında su ürünleri av yasaklarına ilişkin olarak toplam 80 bin 728 denetim yapıldığı belirtilerek, denetimlerde, yasadışı avcılık yaptığı tespit edilen 29 balıkçı gemisi ile yasal yollardan avlanmayan bin 700 ton su ürününe el konulduğu, 5 bin 261 kişiye 7 milyon 188 bin880 TL para cezası kesildiği kaydedildi.

Son olarak, 74 balıkçı gemisinin ruhsatının iptal edildiği ifade edilen açıklamada, av yasağına uyulması istendi.  (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!