Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Balık sezonu başladı ama Diyarbakırlı satıcılar şikâyetçi

Balık sezonu başladı ama Diyarbakırlı satıcılar şikâyetçi

​Balık sezonunun açılmasıyla birlikte balıklar tezgahlardaki yerlerini aldı ancak Diyarbakır'daki balık satıcıları piyasanın durgunluğundan şikayetçi.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2015 Pazar 00:01
Balık sezonu başladı ama Diyarbakırlı satıcılar şikâyetçi

1 Eylül’de av yasağının kalkmasıyla ’Vira Bismillah’ diyerek tekneleriyle Deniz’ e açılan balıkçıla,r balığın bu yılki bereketinden memnun, ancak Diyarbakır’daki balık satıcıları, piyasanın durgunluğundan şikâyetçi oldu.

’Vira bismillah’ diyen balıkçılar Deniz’e açılarak sezonun açılışını yaptı. Balıkçıların ağlarına ise en çok hamsi, sardalya ve istavrit takıldı.

Avlanan balıklarla birlikte tezgahlar şenlenirken, Diyarbakır’daki bazı balık satıcıları, bölgede yaşanan çatışmalardan olumsuz etkilendiklerini ve bu yüzden piyasanın durgun olduğunu söylediler.

Balık fiyatları geçen yılla aynı olduğu halde satış yapamadıklarını ifade eden balık satıcısı  Yaşar Batubayır, “Balık sezonu başladı. En çok sattığımız balık Alabalık, Çupra, Sazan, Levrek  ve Hamsi. Ayrıca çeşitlerin hepsi bizde mevcut, tezgahımızı balıkla doldurduk, ancak olaylardan dolayı kimse dışarı çıkmıyor. Akşam saat 8’den sonra buralarda insan kalmıyor. Piyasa durgun olduğu için bizim de işlerimiz durgun. Sezon yeni başlamasına rağmen, balık fiyatları geçen seneyle aynı ama, olaylar nedeniyle satış yapamıyoruz.” dedi.

Balık fiyatlarının Dolar’a bağlı olduğunu söyleyen Mehmet Akarsu, “ Yaz boyunca sadece çay balığı dediğimiz Çupra, Aynalı Sazan, Turna satıyorduk. Balık sezonu başladı. Bundan sonra balık çeşitleri çoğalacaktır. Fiyatlar normaldir. İlerisi için balık sezonunun açılmasıyla fiyatlar daha da değişecektir. Balık fiyatları dolara bağlıdır. Dolar yükselir veya düşerse, balık fiyatları da değişir. Temennimiz odur ki balık fiyatları düşsün milletimiz faydalansın.  Tezgahlardaki bakılardan en çok tercih edilen balık, şu anda Çupra, Karagevreği  ve Levlektir. Bizde genel de müşterilerimize bu balıkları tavsiye ediyoruz. (Mustafa Kaynak/Yunus Sırat-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com