Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bakkaların SGK Sorunları Müsteşara İletildi

Bakkaların SGK Sorunları Müsteşara İletildi

Şanlıurfa’daki işçi ve işverenlerin SSK primleri ile ilgili sorunları Sosyal Güvenlik kurumu Müsteşarı Fatih Acar’a iletildi.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2013 Cuma 09:56
Bakkaların SGK Sorunları Müsteşara İletildi


Konu ile ilgili olarak önceki gün Ankara’ya bizzat giderek Şanlıurfalı işçi ve işverenlerin SSK primlerinin yüksek oluşları sebebiyle sorunları makamında bizzat Müsteşar Fatih Acar’a KAŞİP (Kamu Şirket Personelleri Derneği ) başkanı Hakan Aydın İle Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun tarafından bizzat iletildi.
Konu hakkında bir açıklama yapan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun “Son dönemde SSK primlerinin yaklaşık 400 TL civarına çıkmasından dolayı özel sektörde pek çok iş yeri işçi çıkarmak zorunda kaldı. Çok yüksek olan bu primleri ödeyebilmek mümkün değil. Böyle giderse pek çok insan işsiz kalacak ve farklı suiistimallere sebep olacak. Bu sorunun bir an önce çözülmesi için gerekenin yapılmasını istediğimizi Şanlıurfalı esnaflar ve işçiler adına Sayın Müsteşar beye ilettik. Bu konu üzerinde çalışmalar yaptıklarını önümüzdeki günlerde tekrar görüşüleceğini bizlere ilettiler” dedi.
Büyük umutla beklemekteyiz. Diye sözlerine devam eden Mehmet Altun “Aksi takdirde teşvik kapsamında olmasına rağmen böyle bir indirim uygulamamsından yararlanamamamızdan dolayı pek çok işyerleri ve fabrikalar işçi çıkarmak zorunda kalacaktır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com