Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Bakın rahminden çıkanlara...

Bakın rahminden çıkanlara...

Uzun yıllar kasık ağrısı şikayeti ile yaşamını sürdüren Şanlıurfalı bir hastanın rahminden 28 tane miyom çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2013 Cuma 22:46
Bakın rahminden çıkanlara...

Uzun yıllar kasık ağrısı şikayeti ile yaşamını sürdüren Şanlıurfalı bir hastanın rahminden 28 tane miyom çıkarıldı. Birçok kadında miyom görülebileceğini ifade eden Uzmanlar bu yoğunluktaki miyom birikintisinin şaşırtıcı olduğunu belirtiyor.

Yıllarca tedavi için sağlık merkezlerinin kapsını çalan 37 yaşındaki bayan, rahminin alınması gerektiğinin söylenmesi üzerine özel bir hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Halef Aydın'a müracaat etti. Gerekli tetkiklerin ardından başarılı ameliyatın ardından hastanın rahmi korunarak en küçüğü 1 santimetre çapında 28 tane miyom alındı.

Miyom ilgili bilgi veren Op. Dr. Halef Aydın, "Miyomlar en çok 35-45 yaş grubu kadınlarda rastlanılır. Her yüz kadından yaklaşık 10-15 inde irili-ufaklı, tek ya da çok sayıda, belirti veren ya da vermeyen miyomlara rastlamak mümkündür. Miyomların neden olduğu başlıca şikayetler, adet düzensizlikleri, kasık ağrısı, mesane basısı ile sık idrara çıkma, kısırlık, erken doğum ve tekrarlayan gebelik kayıpları şeklinde sıralanabilir. Miyomların tanısı; tipik belirtilerle gelen bir kadında muayene ve ultrasonografiyle ile konulur. Reprodüktif çağdaki kadınların 6 ayda bir jinekolojik muayene yaptırmasını öneriyorum" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com