Advert
Advert
Advert

Bakın İranlılar Şanlıurfalıları nasıl dolandırmış

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü (Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği) "DOLANDIRICILIK SUÇLARI İLE ETKİN MÜCADELE" ye yönelik

Bakın İranlılar Şanlıurfalıları nasıl dolandırmış
Bakın İranlılar Şanlıurfalıları nasıl dolandırmış

gerçekleştirdiği çalışmalarda; Asayiş Polisinin “Tırnakçılık” diye tanımladığı dolandırıcılık; Döviz bozdurma, Türk Lirası’nı herhangi bir yabancı parayla değiştirme ya da bir alışveriş sırasında yapılıyor. Bu suçla mücadele kapsamında başlatılan çalışmalarda, (Ankara, Afyon, Niğde ve Diyarbakır) (4) İldevatandaşlarımızın kendilerini Suriyeli olarak tanıtan şahıslar tarafından Dolandırıldıkları bilgisine ulaşan Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Polisleri yaptıkları detaylı araştırma neticesinde; Çevre İllerle koordine kurulmuş, Güvenlik Kamera kayıtları incelenmiş ve Şahısların (2) ayrı Kiralık Araç kullandıklarını (34 JG ….ve 34 LTJ…) ve İran Uyruklu (3) Erkek Şahıs olduğunu tespit etmişlerdir.

Yapılan sıkı takip sonucunda şahısların Diyarbakır iline gittikleri ve Şanlıurfa’ya dönüş yapacaklarının tespit edilmesi üzerine Operasyon başlatılmıştır.

28.10.2013 günü Şanlıurfa Piazza AVM önünde yapılan operasyonda;

1.Şahıs:Mohammadreza G. (28)

2.Şahıs: Reza B. (13)

3.Şahıs: Salar A. (26) isimli İran uyruklu şahıslar görevlilerimizce yakalanmıştır.

Araçta yapılan aramalarda;

Şahısların vatandaşlarımızı dolandırmakta kullandıkları (3) Deste halinde yüklü miktarda üzerinde Geçersiz İbaresi yazan Dolar sahte paraları çıkmıştır.

Yapılan inceleme de en son Diyarbakır ilinde bir vatandaşımızı 1.900TL Tırnakçılık yapmak suretiyle dolandırdıkları, İran’dan Ülkemize Hırsızlık ve Dolandırıcılık amaçlı geldikleri, diğer illeri gezerek Tırnakçılık suretiyle vatandaşları mağdur etikleri tespit edilmiştir. Şahıslar adli İşlemlerin ardından Sınır Dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!