Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bakanlıktan Flaş Elektronik radar uygulaması kararı- Elektronik radar nedir?

Bakanlıktan Flaş Elektronik radar uygulaması kararı- Elektronik radar nedir?

Sürücüleri sevindiren haber geldi. İçişleri Bakanı Soylu kamuoyunda büyük tepki toplayan elektronik radar uygulamasının sona erdiğini açıkladı. Trafik Elektronik Denetleme Sistemi TEDES Nedir? TEDES Nedir?

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2016 Cumartesi 08:52
Bakanlıktan Flaş Elektronik radar uygulaması kararı- Elektronik radar nedir?Polis Akademisi Başkanlığı Fakülte ve Yüksekokullar 2016 Yılı Mezuniyet töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kamuoyunda büyük tepki toplayan elektronik radar uygulamasının kaldırılacağını söyledi.

 

 

 

 

2013 yılında daha az kaza olması ve denetimli diye kurulun radar sisteminin kaldırılacağını söyleyen Soylu, "Radar uygulamalarının ve bir takım elektronik denetimlerin özellikle ağır bir ceza ile karşı karşıya bıraktığı vatandaşlarımıza bir açıklığı buradan getirmek istiyoruz. Hükümetimiz yeni bir düzenleme yapmış, bugün de Maliye Bakanlığıyla, Bakanlığımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüz arasında 10 gün içerisinde yürürlüğe girebilecek bir protokolü imzalamıştır. Öyle tuzak radar uygulaması, elektronik radar uygulaması sona ermiştir. Bunu çok net bir şekilde söylemek istiyorum. 500 metre öncesinden uygulamayı vatandaşa giydiren, öyle istedikleri yere elektronik radar koyulabilecek bir anlayışı ortaya kaldırabilecek yönetmeliği veya üst üste cezaları gerçekleştirebilecek yönetmeliği düzeltecek bir anlayışı getirdik. Yani her 300 metrede bir, 1 kilometrede bir ceza anlayışı ortadan kalkmıştır." dedi.

Trafik Elektronik Denetleme Sistemi TEDES  Nedir?

Trafiktesiniz ve  EDS tabelası gördünüz. Tedes nedir diye düşünürken güvenli bir şekilde yavaşlamak ve belirlenen hız sınırlarında gitmek hem sizin hem de trafikteki diğer insanlar için en güvenli seçenek.
TEDES Nedir?

Karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek amaçlarına hizmet etmek üzere kurulmuş veya kurulacak sistemlerle trafik kural ihlallerinin izlenerek görüntülendiği ve tespit edildiği, bilgilerin toplandığı, trafik idari para cezası karar tutanağına dönüştürüldüğü ve “Trafik Elektronik Denetleme Sistemi” olarak adlandırılan ana izleme ve görüntüleme sistemidir.

YORUMLAR
  • yorum2016-09-11 20:07:48hsn akyz

    TEDES uygulamasında hız limitlerinin şehir içerisinde transit geçişlerde en az 70 olmasına il yada ilçe trafik komisyonlarının karar vermesi gerekir.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com