Advert
Advert
Advert

Bakanlıktan et fiyatı açıklaması

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından et fiyatlarıyla ilgili çıkan haberlere düzeltme geldi.

Bakanlıktan et fiyatı açıklaması
Bakanlıktan et fiyatı açıklaması admin

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada: "Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın dünkü Van programı kapsamında gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri sırasında bir kuyumcuyla aralarında geçen diyalogun habere yanlış aksettirilmesi ve bugün bazı yazılı basın organlarında “aslında söylenmemiş bu ifadelerin” yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur:

 

“Sayın Bakanımızın bir kuyumcu esnaf ile arasında geçen sohbette et fiyatlarının düşürülmesi konusunda şaka yollu kullandığı ifade, ziyaretleri takip eden ajans muhabiri tarafından haberin içerisinde, “…. Yeter ki altın fiyatları da yüzde 40 düşsün. Etin fiyatı da altın fiyatlarına paralel olarak düşer. …” şeklinde verilerek yanlışlıkla farklı bir şekilde yansıtılmıştır.

Ancak yanlış görüldükten sonra söz konusu haberin ilgili kısmı ajans tarafından aşağıdaki şekilde düzeltilmiştir:

Bakan Fakıbaba, ziyaret ettiği kuyumcu esnafının, "Hayvancılık bölgesinde yaşıyoruz ama etin kilosunu 50 liradan yiyoruz. Fiyatların düşürülmesi konusunda sizlerden destek bekliyoruz." demesi üzerine, "Eti 50 liradan yemeyeceksiniz. Yüzde 40 düşük fiyata yiyeceksiniz." şeklinde karşılık verdi. Esnafla şakalaşan Bakan Fakıbaba, "Desem ki altını yüzde 40 düşüğüne bana verin, vermezsiniz." dedi.

Bugünkü bazı yazılı basın yayın organlarında bu konuyla ilgili yapılan haberlerde, yanlış ifadenin kullanıldığı haberin esas alındığı, dolayısıyla “et fiyatlarıyla altın fiyatları arasında kurulan saçma bir ilişkilendirmenin” yer aldığı görülmüştür.

Basın kuruluşlarımızın ve mensuplarımızın, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi bakımından önceki haberde geçen yanlış ifadeleri dikkate almamalarını; düzeltme yapılmış haberi esas almalarını önemle rica ederiz" denildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle