Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bakanlık heyeti açılacak yeni sınır kapısında inceleme yaptı

Bakanlık heyeti açılacak yeni sınır kapısında inceleme yaptı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından bir heyet, açılması planlanan Aktepe Bacuka Sınır Kapısında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2014 Cuma 06:25
Bakanlık heyeti açılacak yeni sınır kapısında inceleme yaptı

Habur Sınır Kapısının yaklaşık 5 kilometre uzağında Irak’a açılacak yeni sınır kapısı ile ilgili çalışmalar sürüyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığından bir heyet, açılması planlanan Aktepe Bacuka Sınır Kapısında  incelemelerde bulundu.

Aralarında Gümrükler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Hatipoğlu’nun da yer aldığı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı heyeti, Şırnak Vali yardımcısı ve Habur Mülki İdare Amiri Ali Arıkan ve İpekyolu Gümrük Ticaret ve Bölge Müdürü Hasan Eken ile birlikte, bölgede inceleme yaptı.

Heyet ayrıca Habur Sınır Kapısında üçüncü köprünün yapılacağı alanla ilgili de yer tespitinde bulundu.


İpekyolu Gümrük Ticaret ve Bölge Müdürü  Hasan Eken, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bakanlıktan gelen heyetin yeni sınır kapısı için çalışma yürüttüğünü belirterek “Aktepe-Bacuka  Sınır Kapısının yer tespiti için burada bulunmaktayız.Teknik heyet ve daire başkanlarımız nezdinde çalışmalar devam  etmektedir.Irak’a yapılan ihracat 12 milyar dolar seviyesindedir.İhracatta yüzde 15 oranında bir artış olduğu zaman, mevcut sınır  kapısı  yoğunluğu kaldırmayabilir. Dolaysıyla yapılacak üçüncü köprü,  Habur’da oluşacak hareketliliği kaldıracak kapasitede olacaktır. Bu sayede ihracat  ta maksimum seviyede daha fazla olacaktır.” şeklinde konuştu.   (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com