Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bakanlık beklentileri boşuna mı?

Bakanlık beklentileri boşuna mı?

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2011 Çarşamba 15:12
Bakanlık beklentileri boşuna mı?

Başbakan Erdoğan’ın ‘ustalık’ döneminde nasıl bir kabine oluşturacağı da merak konusu.

 

Seçim sonuçlandı ve AK Parti 625 vekille tekrar hükümeti kuracak. Şanlıurfa’dan aday olup seçilen Faruk Çelik’in ismi yeni kurulacak olan 61.ci hükümette geçmiyor. Büyük beklentilerle Şanlıurfa’dan seçilip gönderilen Devlet Bakanı Faruk Çelik’in tekrar bakan olarak görevine devam etmemesi durumunda Şanlıurfalıların tepkisi merak ediliyor?

 

İşte TBMM koridorlarında ve Ankara kulislerinde konuşulanlar.

Devletin 2 numaralı koltuğu olan TBMM Başkanlığı için şimdiden 4 adayın ismi ön plana çıkmaya başladı.

 

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in yeni dönemde devam etmesi beklenmiyor. Bunun yerine Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek gösteriliyor. Eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun isimleri geçiyor. Dışişleri Bakanı Prof. Dr.Ahmet Davutoğlu’nun görevini sürdürmesine kesin gözüyle bakılıyor. İçişleri Bakanlığı için Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün adı öne çıkıyor.

 

 

KABİNEYE YENİ İSİMLER

AK Parti’de yeni dönemde Ömer Çelik - Necdet Ünüvar (Adana), Reha Denemeç - Bülent Gedikli - Yalçın Akdoğan - Salih Kapusuz - Cevdet Erdöl (Ankara), Menderes Türel (Antalya), A.Edip Uğur (Balıkesir), Nihat Zeybekçi(Denizli), Salim Uslu (Çorum), Mehmet Müezzinoğlu (Edirne), Ziyaettin Akbulut (Tekirdağ), Nabi Avcı (Eskişehir), Lütfü Elvan (Karaman), Erdoğan Bayraktar (Trabzon), Volkan Bozkır (İstanbul), İsmet Yılmaz (Sivas), Nurettin Canikli (Giresun), Muammer Güler’in (Mardin) isimleri yeni bakan adayları olarak geçiyor.Hüseyin Çelikve Sadullah Ergin’in de yeni kabinede yer bulmaları bekleniyor.

 

AK Parti’nin kadın milletvekillerinden Nimet Çubukçu, Fatma Şahin, Halide İncekara, Alev Dedegil ve Ülker Güzel, bakanlıklar için isimleri konuşulanlar arasında.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com