Advert
Advert
Advert

Bakanlar, mevsimlik tarım işçilerle bir araya geldi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara’da bulunan mevsimlik tarım işçilerini bulundukları çadırlarda ziyaret etti.

Bakanlar, mevsimlik tarım işçilerle bir araya geldi
Bakanlar, mevsimlik tarım işçilerle bir araya geldi admin
Ankara’nın Polatlı ilçesindeki köylerde çalışan mevsimlik tarım işçilerini, Gıda, Tarım – Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarla ve çadırlarda bir araya geldi. Bakan Fakıbaba, ekmek yapan kadınlarla sohbet etti, ekmeklerini yedi. Daha sonra Bakan Fakıbaba ve Sarıeroğlu, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar da işçilerin sofrasına oturarak beraber yemek yedi, çaylarını içti.
 
 
 
Tarım işçileri, elektrik, içme suyu, yol, eğitim, sağlık ve barınma sorunlarını Bakan Fakıbaba ve Sarıeroğlu’na anlattı. Yetkililer, en kısa sürede bu sorunların çözüleceğine dikkat çekti.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, eğitim, altyapı ve barınma sorunlarını Eylül ayı içerisinde çözeceklerini belirtti. Öte yandan Bakan Sarıeroğlu, ailelere çocuklarını okullara göndermelerini istedi, tarlalarda çalıştırmamaları noktasında uyarılarda bulundu.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle