Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bakanlar Kurulu Toplantısı Urfa'da yapılacak olması sevinçle karşılandı

Bakanlar Kurulu Toplantısı Urfa'da yapılacak olması sevinçle karşılandı

Memleketçi Ve Sanayici İş Adamları Derneği (Misiad) Şanlıurfa Şube Başkanı A.Gökhan Gökmen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bakanlar Kurulu Toplantısını Ankara dışında ilk defa Şanlıurfa’da yapacağını açıklamasını büyük mutlulukla izlediklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 29 Mart 2016 Salı 16:07
Bakanlar Kurulu Toplantısı Urfa'da yapılacak olması sevinçle karşılandı


Memleketçi Ve Sanayici İş Adamları Derneği (Misiad) Şanlıurfa Şube Başkanı A.Gökhan Gökmen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bakanlar Kurulu Toplantısını Ankara dışında ilk defa Şanlıurfa’da yapacağını açıklamasını büyük mutlulukla izlediklerini açıkladı.
MİSİAD olarak yapılan yazılı açıklamada şunları söyledi:


Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun, Bakanlar Kurulu Toplantısını Ankara dışında ilk defa Şanlıurfa’da yapacağını açıklamasını büyük mutlulukla izledik.
Yaklaşık 9 aydır yeniden başlayan terör olayları, akabinde Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan olaylar nedeniyle bölgede gerek ekonomi gerekse de turizm açısından büyük kayıplar yaşanmıştır. Peygamberler Şehri olarak anılan ve huzurun adresi olarak gösterilen Şanlıurfamız da, Güneydoğu bölgesinde yer alması nedeniyle ister istemez bu olaylardan büyük oranda etkilenmiştir. Turizmin canlı olduğu Şanlıurfamızda, son 9 aydır meydana gelen terör olaylarından dolayı artık şehrimize turizm de iflasın eşiğine gelinmiştir; Urfa’da satışa sunulan oteller bunun bir göstergesidir. Buna paralel olarak; hem turizm alanında faaliyet gösteren firmalar hem de kent esnafının işleri bitme noktasına geldi. Suriye’de yıllardır devam eden savaşın hem maddi hem de manevi olarak olumsuz etkilediği Şanlıurfa’da, terör olaylarıyla birlikte turizmin yanı sıra inşaat sektöründe de büyük bir durgunluk söz konusudur. Şanlıurfa’da piyasanın böylesine durgunluk yaşadığı bir dönemde Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun, ‘Bakanlar Kurulu’nu nisan ayında Şanlıurfa’da toplayacağını açıklaması bizleri onurlandırmıştır. Çünkü Sayın Davutoğlu’nun ve Bakanlar Kurulunun Şanlıurfa’ya gelecek olması kentin huzurlu ve güvenli olduğunun da bir göstergesi olacak. Aynı zamanda ulusal medyanın da gözü Şanlıurfamızda olacak ve şehrimizin iyi bir tanıtımı yapılmış olacak. Bu nedenle en azından yerli turistler, Şanlıurfa’yı terör olayları ile bağdaştırmayacak ve kentimize gelmeye özen göstereceklerdir.
Bunun yanı sıra Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından Şanlıurfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıldönümünün kutlanacağı 11 Nisan’da kentimize vereceği ‘İstiklal Madalyası’ndan dolayı da çok sevinçliyiz. Kurtuluş savaşından bu yana hak ettiğimiz ‘İstiklal Madalyası’nın geç de olsa şehrimize verilecek olması hepimizi mutlu etmiştir.
‘Bakanlar Kurulu’nun Şanlıurfa’da yapılmasını kararlaştıran başta Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu şahsında tüm Bakanlar Kuruluna ve ‘İstiklal Madalyası’nın kentimize verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com