Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bakan Yılmaz, Kürtçe ilahiler eşliğinde kahvaltı etti VİDEO ve FOTOĞRAFLI

Bakan Yılmaz, Kürtçe ilahiler eşliğinde kahvaltı etti VİDEO ve FOTOĞRAFLI

Bakan Cevdet Yılmaz (SODES) kapsamında Devteşti Mahallesi'nde yaptırılan Umut Sosyal Yardımlaşma Derneği Önceller Okuma Salonu'nu ziyaret ederek girdiği bir sınıfta öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2013 Cumartesi 17:12
Bakan Yılmaz, Kürtçe ilahiler eşliğinde kahvaltı etti VİDEO ve FOTOĞRAFLI

Bakan Cevdet Yıulmaz (SODES) kapsamında Devteşti Mahallesi'nde yaptırılan Umut Sosyal Yardımlaşma Derneği Önceller Okuma Salonu'nu ziyaret ederek girdiği bir sınıfta öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Burada gazetecilere açıklama yapan Yılmaz, SODES Programı kapsamında hizmet veren okuma salonuna gelen öğrencilerin aldıkları eğitim sayesinde okuldaki derslerini takviye ettiklerini söyledi. "Bizim en büyük geleceğimiz, en büyük sermayemiz bu çocuklardır" diyen Bakan Yılmaz, çocukların iyi yetişmesinin kendileri, aileleri ve bütün ülke için önemli olduğunu ifade etti. FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ
İnsana yapılan yatırımı bütün yatırımların önünde gördüklerini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti: "SODES dediğimiz bir programımız var. Burada da özellikle kadınlarımıza, çocuklarımıza, genç kızlarımıza dönük projelere özel önem ve öncelik veriyoruz. Sadece kamu kurumları aracılığıyla değil, sivil toplum kuruluşları aracılığıyla da bu projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Kalkınma dediğimiz insansız olmaz, insan kalkınmanın odağında var. Kalkınmanın en önemli unsuru insan. İnsanı biz ne kadar geliştirirsek, fırsat eşitliğini ne kadar arttırsak, sosyal adaleti ne kadar geliştirirsek o kadar ileri bir toplum haline geliriz" dedi.
Daha sonra öğrencilerle ve okuma salonu yöneticileri ile yer sofrasında kahvaltı yapan Bakan Yılmaz'a, okuma salonu öğrencilerinden oluşan minikler ekibi, kürtçe, tükçe ve arapça dilleri ile ilahi ve türkü okudular. Çocukları teprik eden Bakan Yılmaz; "Şanlıurfa'lıların sesi güzeldir derler, şimdi tam tescillendi" dedi. Eşi Tülay Yılmaz'ın yanı sıra Milletvekilleri Mahmut Kaçar, Mehmet Akyürek, Vali Celalettin Güvenç, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kurum müdürleri eşlik etti. Hayırsever Emin Öncel tarafında yaklaşık 700 Milyar TL ile yaptırılan Umut okuma salonunda 6-7-8 sınıflarından 300 öğrenci ücretsiz SBS hazırlık eğitim görüyor. Aynı zamnda 40 öğrenci ise yatılı kalıyor. Umut okuma salonlarında toplam 5800 öğrenci eğitim görüyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com