Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Bakan Yılmaz, Askerlik süresi ile ilgili açıklama yaptı

Bakan Yılmaz, Askerlik süresi ile ilgili açıklama yaptı

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığının 2016 yılı bütçesi üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin kendisine yönelttiği soru ve eleştirilere cevap verdi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askerlik süresinin yeterince indirildiğini, şu aşamada daha fazla düşürülmesini düşünmediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2016 Pazartesi 09:13
Bakan Yılmaz, Askerlik süresi ile ilgili açıklama yaptı

Suriye sınırındaki mayınların temizlenmesine ilişkin yasanın çıkarıldığını ve bu yasa çerçevesinde ihale yapıldığını belirten Bakan Yılmaz, “İhaleyi, Suriye'de olaylar çıkınca iptal etmek zorunda kaldık. Bu güvenlik riskinin en yüksek olduğu noktada bizim mayınlı alanları temizlememiz söz konusu değil. Ama ne zaman bir bahar ve barış havası gelir, o zaman mayınların kaldırılması doğru olur.” dedi.

Bakan Yılmaz, TSK’da UFO ile ilgili bir çalışma olup olmadığını sorması üzerine, “Bu konuyla ilgili bir bilgi yok. Ancak, Uzay Ajansıyla ilgili bir çalışma Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı. Muhtemelen çok kısa bir zamanda gelir. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı bir ajans kurulmuş olacaktır.” şeklinde yanıt verdi.

100 askerin Suriye'ye girdiği iddialarının doğru olmadığını söyleyen Bakan Yılmaz askerliğe de değindi.

Yılmaz, askeri birliklerin büyük şehirlerde olmasının yük olduğunu belirterek bu birliklerin nüfusu daha az olan illere taşınmasını uygun olacağını söyledi.

Askerlik süresini kısaltılmasıyla ilgili bir soru üzerine Bakan Yılmaz, askerlik süresinin yeterince indirildiğini, şu aşamada daha fazla düşürülmesini düşünmediklerini kaydetti.

Suudi Arabistan uçaklarının keşif geldiklerini ifade eden Yılmaz, “4 tane F-16 uçağı gelecek, kararı verildi, keşfi yapıldı. Bugün gelmemiştir ama yarın gelebilir. Ama prensipte mutabakata varıldı, gelebilirsiniz denildi.” diye konuştu.

Bakan yılmaz, Türkiye askerinin Suriye'ye girme gibi bir düşüncesinin olmadığını bildirdi. Yılmaz, yasa dışı yollardan Türkiye’ye sokulan patlayıcıların istihbarat eksikliğinden kaynaklandığını itiraf etti. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com