Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bakan Yardımcısı Arıcı'dan Tuşba Belediyesi'ne ziyaret

Bakan Yardımcısı Arıcı'dan Tuşba Belediyesi'ne ziyaret

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı Tuşba Belediyesi'ni ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2014 Pazar 21:58
Bakan Yardımcısı Arıcı'dan Tuşba Belediyesi'ne ziyaret

5. Van Turizm ve Seyahat Fuarı’nın açılışı ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Van’a gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve beraberindekiler, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’yi makamında ziyaret ettiler.

Başkan Özgökçe ve belediye meclis üyeleri tarafından karşılanan Arıcı, Van’da ve Tuşba’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tuşba’nın kültür ve turizm bakımından önemli olduğunu dile getiren Bakan Yardımcısı Arıcı, “Türkiye genç bir ülkedir. Yenidünyaya hızla ayak uydurmak isteyenlerin takip ettiği ve takip etmek zorunda kaldığı bir ülkedir. Bir ülke Doğu’ya açılmak istiyorsa Türkiye üzerinde açılacaktır” dedi.

Gerçekleşen ziyarette hazır bulunan AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici ise Van’ın oldukça derin bir geçmişi olan bir kültür merkezi olduğunu kaydetti. Birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Van’ın özellikle Urartulara Tuşba ismiyle başkentlik yaptığını kaydeden Bilici, “Van nüfusu hızla artan bir kent konumunda ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde de nüfusu bir milyon 100 bin civarında bir şehirdir” şeklinde konuştu.

2011 yılında yaşanan depremler hakkında da Bakan Yardımcısı Arıcı’ya bilgi veren Bilici, “Bu depremler sonrasında devletimiz, hükümetimiz yaralarımızı çok kısa bir süre içerisinde sardı. Bu güne geldiğimizde depremin izleri neredeyse hiç kalmadı. Köylerle birlikte 30 bin konut inşa edildi” ifadelerini kullandı.

Bakan Yardımcısı Arıcı’nın yaptığı ziyarette duyduğu mutluluğu dile getiren Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ise projelerin desteklenmesi gerektiğini söyleyerek, Van’ın tanıtımı için hazırlanan kitaplara destek talep etti.

Harita üzerinde Tuşba’nın ve Van’ın pek çok saklı değerlerine de vurgu yapan Özgökçe,  başta Eski Van Şehri, Ayanıs, Çavuştepe, Hoşap kazılarına da desteklerin artarak verilmesini ve kısıtlı zamanlarda kazı yapan Bilim insanlarına ciddi desteklerin verilmesi taleplerini dile getirdi.

Belediyenin çalışmaları hakkında da Bakan Yardımcısı Arıcı’ya bilgi veren Özgökçe, “Sayın Bakanım Tuşba ilçemizin gelecek 5 yıllık stratejik planının oluştururken, 22-23 Eylül tarihlerinden tüm sivil toplum örgütlerini, kamu kurum ve kuruluşları, sendikalar, dernekler, siyasi parti temsilcileri ve üniversitemizdeki öğretim üyelerinin de katılımıyla ‘İnsan, Ekoloji, Medeniyet ve Demokrasi’ çalıştayı düzenliyoruz. Böyle bir ortak fikirle her kesimden görüşler alarak stratejik planımızı ona göre hazırlıyoruz” şeklinde konuştu. (Cihad Coşar - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com