Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bakan Suat Kılıç AK Parti İl Danışma Meclisinde Konuştu

Bakan Suat Kılıç AK Parti İl Danışma Meclisinde Konuştu

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Milletvekillerin katılımı ile AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı 19 Temmuz Cuma Günü DSİ Konferans Salonunda gerçekleşti

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2013 Cumartesi 15:47
Bakan Suat Kılıç AK Parti İl Danışma Meclisinde Konuştu

Divana Erkan Sözen, Metin Baydilli ve Tuba Pınar Demir’in seçilmesi ile başlayan toplantıya AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kadım Gülpınar, Mehmet Akyürek, Yahya Akman, Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Dr. Abdülkerim Gök, İl Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, İlçe Belediye Başkanları, İl, İlçe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları katıldı.

 

İl Danışma Meclisi Toplantısına katılımlarından dolayı Bakan Kılıç ve Milletvekillerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “2003’te söz vermiştik. Bugün Şanlıurfa’ya spor anlamında dev yatırımlar yapıyoruz. Şanlıurfamız çok büyük hizmetler alıyor. Bakanımız ve Milletvekillerimizle taahhüt ettiğimiz 400 projenin yanında 37 ek proje ile Şanlıurfa’ya yatırımlar yapıyoruz. Teşkilat olarak kurumsallaşmayı öncelikli hedef olarak belirledik. Bunu başardık. Bölgemizde Danışma Meclis Toplantılarını tam olarak yapan il Şanlıurfa’dır. Yeni hedefimiz Sandık Danışma Meclis Toplantılarımızı gerçekleştirmektir. Bunun yanında üye çalışmalarımız ve Sandık kurulu kayıtlarımız devam ediyor. Bazı ilçelerimiz Türkiye ortalamasının üstüne çıkarken, iki ilçemiz ise ortalamanın altında kaldı. İnşallah il olarak tümden ortalamanın üzerine çıkacağız” dedi

Birlik ve beraberlik içerisinde Şanlıurfa’yı hak ettiği noktaya taşıdıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba; “El birliği ile Şanlıurfa’ya hizmet ediyoruz. TOKİ İle kısa sürede Yeşildirek Mahallesi ve eski sanayi’de çalışmalara başlayacağız. Bu sene temel atarak kentsel dönüşümü resmen başlatacağız. Belediyemizin yeni sloganı var; Urfa’da yaşayan herkes ev sahibi olacak” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İnsanların dünyaya gelirken dil tercihinde bulunamadığını ifade ederek; “Hiç Birimiz doğduğumuz anne babamızı ve dilimiz tercih etmedik. Yaratan böyle uygun gördü. Bundan dolayı kimse kimseyi yermesin” dedi.

AK Parti olarak Samsun’da da, İzmir’de de, Mardin’de de, ülkenin her yerinde aynı sözleri kullanabildiklerini ifade eden Bakan Kılıç; “Ne mutlu bize; Türkiye'nin her tarafında aynı cümlelerle siyaset yapan bir liderin yol arkadaşıyız. Böyle olmasaydı her gittiğimiz yerde 'Acaba burada ne konuşacağız?' diye endişeleniyor olacaktık. Samsun'da konuştuğumuzu Şanlıurfa'da konuşamayacaktık. Trabzon'da konuştuğumuzu Diyarbakır'da yutmak zorunda kalacaktık. Millet ve devlet adına, beraberliğimiz adına, milli birlik ve kardeşliğimiz adına her yerde farklı söylemlerde bulunmak zorunda kalacaktık” dedi.

Şanlıurfa’nın Bakan ve Milletvekilleri ile hummalı çalışmalar yaptıklarını belirten Bakan Kılıç; “Şanlıurfa’da yapılan bu yatırımların altından Bakan arkadaşım Faruk Çelik ve Şanlıurfa Milletvekilleri ile siz teşkilatın birlikteliğinin büyük katkısı var. Şanlıurfa nasıl büyüyorsa Türkiye öyle büyüyor. Diklenmeden dik duran bir liderimiz var. Siz her seçimde dik durdunuz, dünya lideri Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek oldunuz. Liderimiz ise tüm dünyada ezilenlerin sesi oldu” dedi.

 

Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EVET İçin Kapı Kapı Dolaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com