Advert
Advert
Advert

Bakan Faruk Çelik'in hilvan temasları

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesine Modern bir Meslek Yüksek okulu yapılacak.

Bakan Faruk Çelik'in hilvan temasları
Bakan Faruk Çelik'in hilvan temasları


Medical Park Hastaneleri tarafından  Harran Üniversitesine verilecek olan Meslek yüksek okulunun protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

İmza törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Vali Celalettin Güvenç, Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu Kasım GülpınarHarran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Hilvan ilçe Kaymakamı Uğur Sezer Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Medical  Park hastaneleri yönetim kurulu Başkanı muharrem usta, katıldılar.
İmza töreninde konuşan Faruk Çelik Hilvan ilçesinde üniversitenin köklenmesi önemli Hilvan’a meslek yüksek okulunu kazandıran iş adamı İbrahim ustaya teşekkür ediyorum ülkenin tüm sorunları için çocuklarımızın ve özellikle kız çocuklarının eğitilmesi lazım 2.5 milyon işsizimiz var istihdam iş adamlarımız nitelikli kalifiyeli işçi bulamıyorlar. Ak parti hükümeti olarak mesleki eğitime önem veriyoruz dedi. Bakan Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü Şanlıurfa’da sürdürdü Şanlıurfa’da heyecan var her gün yeni yatırımlar geliyor, yeni hizmetlerin temeli atılıyor bugün Hilvan’da bir çok eseri halkımızın hizmetine sunacağız bugün Türkiye bütün meselelerine hakim bir hükümet tarafından yönetiliyor. Bölgesel sorunları İnşallah bölgesel sorunlarıda el birliğiyle çözeceğiz dedi.
Rektör mutlu yaptığı konuşmada Harran üniversitesi Hilvan meslek yüksek okulu yeri üniversite için bir problemdi bunun sıkıntısını çekiyorduk bu bina sorunları çözecektir dedi.
Rektör mutlu inşaatın kısa zamanda bitirilmesi durumunda YÖK ten alınan izinle iş sağlığı ve güvenliği, banka ve sigortacılık programlarına öğrenci alabileneceginin müjdesini verdi.
Bu ilçe için çok olumlu bir hayır olmuştur. Emeği geçen sayın bakanımız başta olmak üzere herkese teşekkür ederim dedi.
Medical  Park hastaneleri yönetim kurulu Başkanı muharrem usta ise konuşmalarında ülkenin gelişiminin eğitimden geçtiğini ifade ederek sayın bakanımız bize konuyu ileterek seve,seve kabul ettik dedi.
Usta açıklamalarına yapılacak binanın 9 ay gibi kısa bir zaman içersinde tamamlanacağınında müjdesini verdi.
Yapılan program katılımcıların hazırlanan protokol metnini imzalamalarıyla sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı