Advert
Advert
Advert

Bakan Fakıbaba, Urfa'da tarım çalıştayı yapmalı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet E. Fakıbaba'nın göreve başlamasından sonra devam eden "Toplantılar" sürecin sona ermesini isteyen Akademisyenler zaman kaybedilmeden tarım çalıştayının yapılmasını önerdiler.

Bakan Fakıbaba, Urfa'da tarım çalıştayı yapmalı
Bakan Fakıbaba, Urfa'da tarım çalıştayı yapmalı admin

Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Elemanı Yrd. Doç. Dr. Mahmut Kaya, "tarım potansiyeli bilinçli ve profesyonel akılla dizayn edilirse şehir kalkınmada atağa kalkacaktır. Bu da başta yoksulluk ve işsizlik gibi temel kangrenlere şifa olacaktır.." dedi.

İki aya yakın bir süredir yerli bakanımız oldu diyen Yar. Doç. Dr. Kaya: "Bu önemli bir fırsat olmalı özellikle Urfanın kalkınması için tarıma odaklanmak çok önemli. Kanaatimce Sanayinin yerleşmesi şehirde bir hayli zaman alacaktır. Ancak var olan tarım potansiyeli bilinçli ve profesyonel akılla dizayn edilirse şehir kalkınmada atağa kalkacaktır. Bu da başta yoksulluk ve işsizlik gibi temel kangrenlere şifa olacaktır" diye söyledi.

AKADEMİSYENLERLE ÇALIŞTAY YAPMALI

Akademisyenlerin de içerisinde olduğu bir tarım çalıştaının önemine dikkat çekerek, yapılan toplantıların zaman kaybı olduğunu söyleyen Mahmut Kaya: "Sayın Fakıbaba tüm tarım bürokratlarını ve akademisyenlerini bir çalıştayla Urfada toplamalı ve acil adım atmalıdır.. Aksi halde toplantılar sadece zaman kaybı olacaktır." diyerek çağrıda bulundu.

www.balikligol.com

fakıbaba çalıştay tarım urfada urfa haber news mahmut kaya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!