Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Bakan Eroğlu Ve Vali Okutan Süleyman Şah Türbesi'ni Ziyaret Etti

Bakan Eroğlu Ve Vali Okutan Süleyman Şah Türbesi'ni Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2011 Perşembe 23:01
Bakan Eroğlu Ve Vali Okutan Süleyman Şah Türbesi'ni Ziyaret Etti

 

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ve Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce 2008 yılında koruma altına alınarak onarılan Suriye'nin Halep Kenti'ndeki Süleymanşah Türbesini ziyaret etti.

 

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde düzenlenen “Suruç Ovası Sağ ve Sol Sahil Projesi”nin temel atma törenine katılan Bakan Veysel Eroğlu, Vali Nuri Okutan ve DSİ Genel Müdürü İsmail Uğur helikopterle Suriye’ye gitti.

 

Halep Kentindeki Karakozak köyü yakınlarında bulunan Süleymanşah Türbesini ziyaret eden Eroğlu ve Vali Okutan’ı Türkiye'nin Halep Başkonsolosu Ayhan Keçeci karşıladı. Askerler tarafından gerçekleştirilen resmi törenin ardından türbeyi ziyaret eden Eroğlu ve Okutan Süleymanşah'ın türbesinde dua etti.

 

Daha sonra Karakozak Saygı Karakoluna geçen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, şeref defterini imzaladı ve askerlerle bir araya geldi.

 

Veysel Eroğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, onarım çalışmaları 3 yıl önce tamamlanan türbedeki son durumu yerinde görmek amacıyla türbeye geldiğini bildirdi.

 

Bin 96 metrekarelik alanın Türk toprağı olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, “Şanlı bayrağımız burada dalgalanıyor. Resmi açılış öncesi burada yapılan çalışmaları görmek amacıyla geldik. Ayrıca rahmetli Süleaymanşah'ın ruhuna bir fatiha okumak için buradayız. Maalesef geçmişte Türkiye ile Suriye arasına örülmüş duvarlar vardı. Fakat bu duvarlar suni duvarlardı. Hükümetimizin yaptığı girişimler neticesinde halkların hasretini bitirmek üzere sınır kapıları açıldı.”

 

Vali Nuri Okutan ziyaret sırasında Bakan Veysel Eroğlu’na 4-5 Şubat 2011 tarihinde Şanlıurfa ve Halep’te düzenlenen Süleyman Şah Bulumları hakkında bilgi verdi.

 

Vali Okutan gerçekleştirilen ziyaretle Süleyman Şah’ın tarihimizde ve iki ülke arasındaki dostlukta önemli bir payda olduğu ve iki ülke arasındaki kardeşliğe büyük bir katkı sağlayacağının altı çizdi.

 

Ziyaretin ardından türbenin çıkışında bekleyen Karakozak köyünde görevli Suriyeli askerler ile sohbet eden Bakan Eroğlu, Adıyaman’daki programına katılmak üzere Vali Okutan ve beraberindekilerle birlikte helikopterle Suriye’den ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com