Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Bakan Elvan Tarih verdi! Taşeron İşçiye kadro ne zaman verilecek?

Bakan Elvan Tarih verdi! Taşeron İşçiye kadro ne zaman verilecek?

Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Taşeron İşçiye ne zaman kadro verileceğini açıkladı. tarihini de açıkladı! Peki Taşeron İşçiye kadro ne zaman verilecek? Taşeron İşçisi merakla beklediği tarihi Bakan elvan açıkladı.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2016 Salı 12:42
Bakan Elvan Tarih verdi! Taşeron İşçiye kadro ne zaman verilecek?

Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Taşeron İşçiye ne zaman kadro verileceğini açıkladı. tarihini de açıkladı! Peki Taşeron İşçiye kadro ne zaman verilecek? Taşeron İşçisi merakla beklediği tarihi Bakan Elvan açıkladı.

Mersin'de bir dizi ziyaretlerde bulunan Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Muğdat Camii'de kıldığı Teravih Namazı'nın ardından bir kahvehanede vatandaşların sorunlarını dinledi.Taşeron işçilerinin ikram ettiği cezeryeden yiyen Bakan Elvan, işçilerin kadro ile ilgili sorularını yanıtladı.

Lütfi Elvan,Taşeron çalışanlarının kamuya geçişine ilişkin çalışmaların süratle sürdürüldüğünü ve bitme aşamasında olduğunu ifade etti.

Kadro çalışmalarının iki ay içinde yasallaşacağını belirten Elvan şöyle konuştu:

"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ve Maliye Bakanlığımız çalışmalarını süratle sürdürüyor. Sona gelinmiş durumda. İki ay içerisinde taşerona kadro yasallaşacak. Bir kere kimse şundan endişe etmesin kimse mağdur edilmeyecek."

Kamu Taşeron İşçileri Platformu Dönem Sözcüsü Ertuğrul Saltuk Bal, sözleşme değil kadro istediklerini belirtti. Kamuda çalışan tüm taşeron işçilerin kadroya geçirilmesini isteyen Bal şunları söyledi:

"Bizim inancımız şudur , aynı işi yapıyorsa bütün çalışanların aynı şekilde muamele görmesi gerekir. Alın terini, akıl terini, üretime bu ülkenin geleceğine koyan insanların , farklı bir sınıflandırılmaya tabi tutulması asla ve asla kabul edilemez. Bu çalışma barışına da aykırıdır. Bizim inancımıza da aykırıdır. Onun için bu çarpıklığı bu yanlışı ortadan kaldırmak için hükümetimiz ortaya bir irade koydu. Kamuda çalışan tüm taşeron işçilerinin ayrımsız şartsız kadroya geçirilmesini bekliyoruz." dedi.


Kaynak:mersinsiyaset.net

YORUMLAR
  • yorum2016-06-22 06:28:39harbi

    Arkadaş alay edecek Başka kimse yokmu meclis tatildeyken nasıl yasalastiracaksiniz lütfen bi aciklarmisiniz bu millet bunlarıu unutmaz Saygılarımla

  • yorum2016-06-21 13:30:59temizlik işçisi

    Böyle bi habere yorumum: meclis tatilde vekiller evlerinden çalışacaklar heralde olur.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com