Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bakan Efkan Ala, Şanlıurfa'da STK'larla Buluştu

Bakan Efkan Ala, Şanlıurfa'da STK'larla Buluştu

İçişleri Bakanı Efkan Ala, dün akşam saatlerinden geldiği Şanlıurfa’da Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle geniş katılımlı bir toplantı yaptı.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi 09:34
Bakan Efkan Ala, Şanlıurfa'da STK'larla Buluştu


Akşam saat 17.30 sıralarında havalimanına inen Ala, saat 18.00’de Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.

Burada bir açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Efkan Ala, terörle de etkin ve karalı bir mücadelede kesinti olmayacağını açıkladı.

Türkiye’nin geldiği aşamada gerçekten hak etmediği böyle çok gerilerde kalması gereken terör yöntemleri Türkiye’nin gündemini oluşturmaması gerektiğini söyleyen Bakan Ala; "Tabi, bu arada yanı başımızdaki sorundan Şanlıurfa’nın daha az etkilenmesi için sınırda almamız gereken tedbirleri de daha çok gözden geçiriyoruz. Daha erken tedbirler almaya çalışıyoruz. Umarım her şey memleketimizin lehine, arzu ettiğimiz şekilde gelişir" şeklinde konuştu.
İçişleri Bakanı Efkan Ala, valilik ziyaretinin ardından Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. Ziyaretlerinin ardından konaklayacağı otele geçen Efkan Ala burada sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bölgenin durumu hakkında bir görüşme gerçekleştirdi.

Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileriyle toplantıda bir araya gelen içişleri bakanı Ala Şanlırfa'daki sorunları masaya yatırdı. Şanlıurfa STK yöneticileri özellikle son zamanlarda kentte büyük artış gösteren uyuşturucu artışıyle ilgili olarak önlen alınmasını talep ettiler. Ayrıca bölgedeki terör olaylarından etkilenen ekonomik sorunlar masaya yatırıldı.  

Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerinden kentin sorunlarını dinleyen  İçişleri Bakanı Efkan Ala, tüm sorunları ve önerileri not aldığını ve çözüm için çabalayacağını aktardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com