Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bakan Cevdet Yılmaz Sivereklileri dinledi VİDEO

Bakan Cevdet Yılmaz Sivereklileri dinledi VİDEO

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siverek’e gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz; son 10 yıl içerisinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine 32 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 7 Ağustos 2012 Salı 13:45
Bakan Cevdet Yılmaz Sivereklileri dinledi VİDEO

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar'ın daveti üzerine Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili M. Kasım Gülpınar, Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu karşıladı. Siverek Kaymakamlığı binasına geçen Yılmaz, burada daire amirleri ve STK temsilcileri ile toplantıda bir araya geldi.

Burada gazetecilere bir açıklama yapan Bakan Yılmaz; Devletin yaptığı yatırımların sonuçlarının daha hızlı alınabilmesi için özel sektörün de Doğu bölgelerine yatırım yapması gerektiğini belirtti.

 

Bakan Yılmaz, konuşmasını şöyle devam etti: “Bölgeye daha çok yatırım yapılması lazım. Maalesef bu huzur ve güven ortamı, bazı illerimizde yeterince oluşmadığı için özel sektör yatırımlarında kamu kadar artış görmüyoruz. Ama özelde de artış var. Şanlıurfa, Gaziantep ve Adıyaman gibi illerimizde gerçekten bir canlılık görüyoruz. Sadece GAP Bölgesinde geçen yıl 7 milyar dolarlık ihracat yapılmış. Demek ki bu bölge canlı bir bölge, özel sektör için de ciddi potansiyeller sunan bir bölge. Şimdi Şanlıurfa'da ikinci Organize Sanayi Bölgesi açılıyor, Gaziantep'te 5'incisi açıldı, Adıyaman'da yeni yeni alanlar kurmaya çalışıyoruz” dedi.

Bakan Yılmaz'a AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Hacı Yaygın, Mehmet Canpolat, Ahmet Ekinci, Mehmet Eriten ile Siverek teşkilat üyeleri eşlik ettiler.


Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Bakan Cevdet Yılmaz'a ziyaret anısına Siverek yöresine has kilim hediye etti.

Ömer ASLAN / www.balikligol.com

VİDEO

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com