Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Bakan Çelik'ten Ortak Akıl Toplantıları açıklaması...

Bakan Çelik'ten Ortak Akıl Toplantıları açıklaması...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bölgesel ortak akıl toplantılarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çelik yeni yapılacak olan Ortak Akıl Toplantısının nerede yapılacağını da açıkladı. işte Ortak Akıl Toplantısının yapılacağı o il!..

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2016 Çarşamba 10:26
Bakan Çelik'ten Ortak Akıl Toplantıları açıklaması...


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bölgesel ortak akıl toplantılarıyla ülke tarımının genel fotoğrafının çekileceğini belirterek “Böylelikle değerlendirmelerimizi sağlıklı bir şekilde yapabilecek, bütüncül bir yaklaşımla doğru politikalar oluşturabilecek, ülke tarımını daha da ileri taşıyabilecek ve 2023 yılı için koyduğumuz hedeflerimize emin adımlarla yürüme imkânına sahip olacağız” dedi.
Tarım politika ve uygulamalarının; bakanlık çalışanları ile tarım sektörü paydaşları arasında değerlendirilmesi amacıyla 7 ayrı bölgede düzenlenen bölgesel ortak akıl toplantılarının sonuncusu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığında Erzurum’da gerçekleştirilecek.
Daha önce Şanlıurfa, Bursa, Adana, Trabzon, Konya ve İzmir’de gerçekleştirilen bölgesel ortak akıl toplantılarının Doğu Anadolu Bölgesi ayağını teşkil eden toplantılar; Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van olmak üzere bölgedeki 14 ilin katılımıyla 15-16 Nisan 2016 tarihlerinde düzenlenecek.
Bakan Çelik’in başkanlık edeceği toplantıların ilki, 15 Nisan 2016 Cuma günü Bakanlık merkez birimleri ve ilgili kuruluşların birim amirlerinin katılımıyla “Bakanlık Koordinasyon Toplantısı” şeklinde gerçekleştirilecek.
Aynı gün öğleden sonra ise Bakanlık Merkez birimleri ve ilgili kuruluşlar, bölge GTHB il müdürleri ve bakanlığımıza bağlı kurum ve kuruluşların müdürleriyle “Bölgesel Genişletilmiş Bakanlık Koordinasyon Toplantısı” yapılacak.
16 Nisan 2016 Cumartesi günü; bölge milletvekilleri, mülki idare amirleri, bakanlık merkez birimleri, ilgili kuruluşlar, bölge GTHB il müdürleri, kurum ve kuruluş müdürleri, üniversiteler, sektör temsilcileri ve üreticilerin katılımıyla “Doğu Anadolu Bölgesi Ortak Akıl Toplantısı” gerçekleştirilecek.
Bakan Çelik, bu toplantıların yanı sıra AB destekli “Koyun ve Keçilerin Elektronik Olarak Kimliklendirilmesi ve Kaydı İçin Teknik Yardım Projesi” kapsamında başlatılacak olan elektronik kimliklendirme kampanyasının açılış törenine katılacak ve Soğuğa Dayanıklılık Test Merkezinin açılışını yapacak.
Çelik ortak akıl toplantılarıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Göreve geldikten sonra evvela Bakanlığıma mensup bürokratlardan aldığım brifinglerle; yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler aldım. Daha sonraki süreç içerisinde gerçekleştirdiğimiz görüşme ve toplantılarda, sektör temsilcileriyle bir araya gelerek ortak politikalar oluşturmaya çalışıyoruz. Ancak bir adım daha ileri giderek; ülkenin dört bir yanında faaliyet gösteren tarım sektörünün tüm temsilcileriyle yerinde bir araya gelinerek oluşturulacak ortak akılla politikalarımızın daha sağlıklı ve doğru oluşabileceğine karar verdik. Bu sebeple bölgesel ortak akıl toplantılarını gerçekleştiriyoruz.
Bu çerçevede 6 bölgemizde yaptığımız toplantılardan azami faydalar elde ettik. Verimli geçen bu toplantılarla; Bakanlık çalışanları ve tarım sektörü paydaşlarıyla beraber bölgesel konuları tüm boyutlarıyla masaya yatırarak değerlendirme imkânını elde ettik.
Erzurum’da gerçekleştireceğimiz programla bu toplantıları nihayetlendirmiş ve ülkemiz tarımının genel fotoğrafını çekmiş olacağız. Böylelikle değerlendirmelerimizi sağlıklı bir şekilde yapabilecek, bütüncül bir yaklaşımla doğru politikalar oluşturabilecek, ülke tarımını daha da ileri taşıyabilecek ve 2023 yılı için koyduğumuz hedeflerimize emin adımlarla yürüme imkânına sahip olacağız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ölçü ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği değişti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com