Advert
Advert
Advert

Bakan Çelik'ten İsrail'e sert tepki

Şanlıurfa'da çeşitli temaslarda bulunmak ve bayramlaşma programıona katılmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şehitlik Çamlık'ta düzenlenen iftar programına katıldı.

Bakan Çelik'ten İsrail'e sert tepki
Bakan Çelik'ten İsrail'e sert tepki

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nce Şehitlik Çamlık'ta sivil toplum kuruluşları temsilcilerine verilen iftar katılan Çelik, ramazan ayında peygamberler şehrinde bulunmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.


İftar programında konuşan Bakan Çelik, İslam aleminin uzun dönemdir fetret dönemi yaşadığını söyledi.

Çelik: "Darma dağınık bir durumda ve bu durumdan istifade eden ehli salibin bölük bölük, bazen Balkanlar'da bazen Ortadoğu'da bazen de dünyanın çeşitli yerlerinde ne gibi zulümlere imza attığını hepiniz biliyorsunuz, ibretle izliyorsunuz. Bunların son bulmasının yolu güçlü bir Türkiye'den geçiyor. Türkiye güçlü olmadığı sürece bu meselelerin çözümü çok zor. Dünyanın ister orta kesimine ister doğu kesimine gidin herkes Türkiye'den bir şey bekliyor."

Türkiye'nin yardım alan bir ülkeden yardım eden bir ülke haline geldiğini ifade eden Çelik, ülkenin daha da güçlenmesi ve gücü sayesinde haksızlıkların karşısında düşmanı titretmesi gerektiğini vurguladı.

Çelik, Türkiye'nin bu Güce erişmesi için daha istikrarlı çalışmaya ihtiyacı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"O zaman bu beklenti içerisinde olan mazlum halklar inşallah çok daha rahat nefes alacak, çok daha huzurlu bir şekilde yaşam imkanı elde edeceklerdir. Türkiye bugün sözüyle en çok bu haksızlıklara müdahil olan ve engellenmesi için sesini yükselten adeta tek ülkedir. Fiili olarak ilaç yardımıyla, oradaki kardeşlerimize diplomatik yollarla ulaşma konusunda her yolu deneyen bir ülkedir. Ama hiç bir zamanda zalime yumuşak sözlerle değil, katilsin sen ve siyonistsin, siyonist katilsin diyen tek ülkedir. Belki bu Netanyahu'da fazla bir uyanış getirmeyebilir, bombalarla yatıp kalkanlarda fazla bir şey uyandırmayabilir ama bütün İslam aleminde ve dünya insanlığında bu haykırışın bir karşılığı var. ve bir gün bu tepeden hakları idare ettiğini zannedenler bu halkların ayağı kalkmasıyla halkların bu sedası altında boğulacaklardır."

KARANLIK GÜÇ ODAKLARINA DUR DEDİK

Çelik, 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin de daha önce seçilen sumhurbaşkanlarının kim olacağını ve nasıl seçileceğini karanlık güç odakları belirlediğini aktardı.


Parlamentoda son 2 cumhurbaşkanının seçiminde yer aldığını anımsatan Çelik, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Dayatmacı anlayışlar Abdullah Gül beyin seçiminde bile önümüze kondu. İşte bugün milletin içerisinden çıkmış kadrolar dedik ki artık yeter millet kendi cumhurbaşkanını seçsin artık dedi. Anayasa değişti işte o anayasa değişikliği neticesinde yaklaşık 15 gün sonra sandığı önünüze getirerek gerçekleştirdik. Dedik ki biz millete güveniyoruz, halkın içerisinden çıkmış Şanlıurfalı gibi yaşayan Şanlıurfalı gibi düşünen insanları Cumhurbaşkanı yapacaksınız."

Programa, Vali İzzettin Küçük, Ak Parti Şanlıurfa milletvekilleri Seyit Eyüpoğlu, Abdülkerim Gök, Mahmut Kaçar, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ve çok sayıda STK temsilcisi katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler