Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Bakan Çelik'ten emeklilere müjde

Bakan Çelik'ten emeklilere müjde

Bakan Çelik, bu çerçevede bugün görüşülecek bir kanun tasarısıyla bu kapsamdaki emeklilerin borçlarını yeniden yapılandırılarak 36 aya kadar taksitlendirme imkanı getirileceğini ve tüfe/üfe dışında gecikme faizinin uygulanmayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2013 Çarşamba 14:54
Bakan Çelik'ten emeklilere müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’in  konuya ilişkin  yaptığı  açıklamada; “Bilindiği gibi emekli vatandaşlarımızın emekli olduktan sonra herhangi bir ticari faaliyet yapmaları halinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na % 15 oranında sosyal güvenlik destek primi ödemeleri gerekmektedir.

Kurumun bir süredir yaptığı araştırmalarda vergi kaydı bulanan yaklaşık 600 bin emeklimizin zamanında sosyal güvenlik  destek primi ödemedikleri tespit edilmiştir.

Zamanında ödenmeyen primlere gecikme zammı ve gecikme cezası uygulanması halinde ise bu durumda olan emeklilerimizin önemli oranda mağduriyet yaşayacağı görülmektedir.

Bu nedenle vatandaşlarımızın lehine bir çok düzenlemenin yer aldığı ve TBMM Genel Kurulunda görüşülecek olan bir yasa tasarısı paketi hazırlanarak bu durumdaki emeklilerimizin borçlarını 36 aya kadar taksitlendirme imkanı getirilmektedir.

Ayrıca, bu durumdaki emeklilerin borçlarına TÜFE/ÜFE dışında herhangi bir gecikme faizi de uygulanmayacaktır.”

Emeklilerimiz kendilerine uygun bir şekilde borçlarını 36 aya kadar istediği vadede taksitlendirebileceklerdir.” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Baydilli, 15 Temmuz şehit ailesini unutmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com