Advert
Advert
Advert

Bakan Çelik'ten emeklilere müjde

Bakan Çelik, bu çerçevede bugün görüşülecek bir kanun tasarısıyla bu kapsamdaki emeklilerin borçlarını yeniden yapılandırılarak 36 aya kadar taksitlendirme imkanı getirileceğini ve tüfe/üfe dışında gecikme faizinin uygulanmayacağını söyledi.

Bakan Çelik'ten emeklilere müjde
Bakan Çelik'ten emeklilere müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’in  konuya ilişkin  yaptığı  açıklamada; “Bilindiği gibi emekli vatandaşlarımızın emekli olduktan sonra herhangi bir ticari faaliyet yapmaları halinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na % 15 oranında sosyal güvenlik destek primi ödemeleri gerekmektedir.

Kurumun bir süredir yaptığı araştırmalarda vergi kaydı bulanan yaklaşık 600 bin emeklimizin zamanında sosyal güvenlik  destek primi ödemedikleri tespit edilmiştir.

Zamanında ödenmeyen primlere gecikme zammı ve gecikme cezası uygulanması halinde ise bu durumda olan emeklilerimizin önemli oranda mağduriyet yaşayacağı görülmektedir.

Bu nedenle vatandaşlarımızın lehine bir çok düzenlemenin yer aldığı ve TBMM Genel Kurulunda görüşülecek olan bir yasa tasarısı paketi hazırlanarak bu durumdaki emeklilerimizin borçlarını 36 aya kadar taksitlendirme imkanı getirilmektedir.

Ayrıca, bu durumdaki emeklilerin borçlarına TÜFE/ÜFE dışında herhangi bir gecikme faizi de uygulanmayacaktır.”

Emeklilerimiz kendilerine uygun bir şekilde borçlarını 36 aya kadar istediği vadede taksitlendirebileceklerdir.” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!