Advert
Advert
Advert

Bakan Çelik, yürü dedi, Belediye durdurdu

Geçtiğimiz günlerde açılışı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan yürüyen merdivenli ve asansörlü üst geçit belirlenemeyen bir nedenden dolayı çalıştırılmıyor.

Bakan Çelik, yürü dedi, Belediye durdurdu
Bakan Çelik, yürü dedi, Belediye durdurdu

Şanlıurfa Belediyesi tarafından Atatürk Bulvarı üzerinde 786 bin TL'ye yaptırılan yürüyen merdivenli üst geçit keyfi davranışlara göre çalıştırılıyor. Çalışmayan veya çalıştırılmayan yürüyen merdivenli üst geçit tepkilere neden oluyor.
Şanlıurfa Belediyesi tarafından Atatürk Bulvarı üzerinde yaptırılan ve kentin ilk yürüyen merdivenli ve asansörlü üst geçidi çalışmıyor.
Özellikle şehir merkezindeki trafiği rahatlatma amacıyla yapılan yürüyen merdivenli ve asansörlü üst geçit fazla kullanılmıyor diye durduruldu mu? sorularını akıllara getiriyor.
Üst geçide binip çalışmadığını gören vatandaşlar tepkilerini şu şekilde dile getirdi; "Yaklaşık bir trilyona yakın para harcandı bu üst geçide ve geçen günlerde büyük bir proje gibi açılışı Bakan tarafından yapıldı. Şimdi ise yürüyen merdivenli üst geçit çalışmıyor.1 trilyon para boş yere çöpe atıldı. Madem böyle bir hizmeti yapıyorsunuz sonunu da getirin" şeklinde sitemde bulundular.

Trafiğin sıkışmasına sebep oluyor
Bu durumdan araç şoförleri de nasiplerini aldılar. Çalıştırılmayan üst geçitten geçemeyen bazı vatandaşlar, yaya yollarını kullanmaya başladı. 
Yaya yollarını kullanan vatandaşlar zaman zaman trafiğin sıkışmasına sebebiyet veriyor. Özellikle trafiğin sıkışık olduğu akşam saatlerinde mecburen yaya yollarını kullanan vatandaşlar trafiğin akışını zaman zaman durmasına sebep oluyorlar.
Bu konuda vatandaşlar yürüyen merdivenli üst geçidin neden çalıştırılmadığını öğrenmek istiyor.

Murat Çiftçi / GAP Gündemi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır