Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Bakan Çelik Yazarlar Birliğinde

Bakan Çelik Yazarlar Birliğinde

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2011 Salı 00:47
Bakan Çelik Yazarlar Birliğinde

Devlet Bakanı Faruk Çelik, şehrin sorunlarını belirlemek maksadıyla gezi ve incelemelerini sürdürürken, STK’ları da ziyaret etmeyi ihmal etmiyor. Önceki akşam da Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şanlıurfa Şubesini ziyaret eden Bakan Çelik, Yazarlar Birliğinin düzenli olarak gerçekleştirdikleri Cuma sohbetlerinin çok faydalı geçtiğine inandığını söyledi.

 

     Türkiye Yazarlar Birliğinin Balıklıgöl Rızvaniye külliyesi içersinde yer alan Şanlıurfa Şubesini ziyaret eden Devlet Bakanı Faruk Çelik ve beraberindekiler Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, adaylar Bekir Eren, Mahmut Kaçar, Halil Özcan, MKYK üyesi Mazhar Bağlı, İl Başkanı Yusuf Eğilmez ve Merkez ilçe Başkanı Mustafa Zahit ile Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık TYB Şube Başkanı Cuma Ağaç ve  üyeler Müslüm Abacıoğlu, M.Talat Akay, S.Ahmet Kaya, Eyyüp Azlal, Faruk Kazancı, Gül San, Mahmut Kaya, Veysel Polat, Mehmet Akcan, Arif İnan, Mehmet Sarmış, Mehmet Guli Aslan, Abdülkadir Karacabey, Erkan Sözen tarafından karşılandı. Gerek TYB üyelerinin ve gerekse Bakan çelik ve beraberindekilerin kalabalık oluşu nedeniyle külliye avlusunda oturularak sohbet edildi.

 

     Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şanlıurfa Şubesini ziyaret eden Bakan Çelik, Yazarlar Birliğinin düzenli olarak gerçekleştirdikleri Cuma sohbetlerinin çok faydalı geçtiğine inandığını belirterek, “Çok teşekkür ediyorum. Güzel bir gelenek. İnanıyorum çok yararlı oluyordur. Uzun zamandır siyasetin içindeyim. Bu dönem kısmet oldu Şanlıurfa’da sizlerleyiz. 4 yıl birlikte olacağız. Diyalog kanalımızı açık tutacağız. Kentin yönetimi, Türkiye’nin yönetimi sürecini dünyaya karşı birlikte yaşayacağız inşaallah” dedi.

 

      Kendisinin siyaset anlayışının şeffaf olmasından yana olduğunu belirten Bakan Çelik, “Siyaset anlayışım doğrunun ortaya çıkması anlamında. Herkesin açıkça konuşmasını isterim. Bu toplantılara katılırsam Serbest Kürsü gibi rahat davranılmasını isterim. Bu ilk toplantımız bir tanışmadır. Sizleri dinlemek isterim” diye konuştu.

TYB üyelerinden Mehmet Guli Aslan, tarihi ve hızla büyüyen kentte önemli oanda “Trafik sorunu” olduğunu ve ciddi riskler alınarak acilen çözülmesi girişiminde bulunulmasını istedi.

 

     TYB üyelerinden Gül San, Karacadağ bölgesindeki göçerlerin sorunlarını dile getirdi.

     Devlet Bakanı Çelik ise, “Devletsiz yönetimde olmaz, milletsiz yönetimde olmaz” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü;

     “Önümüzdeki dönemde Şanlıurfa için hizmet edeceğiz inşallah. Şeffaf davranacağız, halkımızla iç içe olacağız. Sizlerle de zaman zaman bir araya gelmeye çalışacağız.”

     TYB Şanlıurfa Şube Başkanı Cuma Ağaç ta, Bakan Faruk Çelik ve beraberindekilerin Cuma sohbetlerine konuk olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TYB üyelerinin haftada bir gece düzenli olarak toplanıp çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunduklarını ve değerli konuklarının eksik olmadığını, TYB olarak külliye içersinde Ebru, Ney, Resim, Arapça ve İngilizce dil kursu açtıklarını ve haftada 2 gün kursiyerlerin düzenli olarak geldiklerini, aynı külliyede Şanlıurfalı Şair Habi ve Eğitimci-Sendikacı-Şair Mehmet Akif İnan Araştırma Merkezi olarak araştırmalar yapıp her yıl yıldönümlerinde etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com