Advert
Advert
Advert

Bakan Çelik ŞUTİM esnafıyla -Video-

Bakan Çelik ŞUTİM esnafıyla -Video-
Bakan Çelik ŞUTİM esnafıyla -Video-

Devlet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, siyasetçi ile politikacı ayrımını iyi yapmak gerektiğini belirterek, "Siyasetçi, sözünün eri adamdır, politikacı şu mekanda konuştuğunu dışarda unutan, şu mekanda konuştuğunu sigara paketine yazıp dışarı çıktığında paketi çöp kutusuna atan adamdır" dedi.

 

Çelik, Şanlıurfa’da sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında Yeni Hal Pazarı (ŞUTİM) esnafını ziyaret etti. Burada Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Faruk Akbaş tarafından karşılanan Çelik’e, esnafın sorunlarıyla ilgili bilgi verildi.  Bakan Faruk Çelik’le beraber AK Parti eski genel Başkanı İsmail Alptekin, İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, yardımcıları Metin Çadırcı, Mehmet Eriten, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Altun eşlik etti.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

 

Bakan Çelik, ŞUTİM esnaf temsilcileriyle bir toplantı yaptı. Burada konuşan Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Faruk Akbaş; “Yeni hal yasasının çıkmasını istiyoruz. Tabi devletimiz GAP gibi dev bir proje ile fıratın suyunu Şanlıurfa ovalarına taşıdı. Bu yetmez diyoruz. Salonlarda yapılan toplantılar yerine sahada çiftçilerimizin eğitilip en kaliteli sebze ve meyveyi yetiştirip Türkiye’ye ve dış ülkelere ihraç etmek istiyoruz” dedi.

 

 

Faruk Çelik, Şanlıurfa’da bulunduğu 1, 5 aylık dönem içerisinde birçok sorunu çözüme kavuşturduklarını söyledi.

 

Bundan sonraki süreçte de sorunların takipçisi olacaklarını ifade eden Çelik, şunları kaydetti; “Sıkıntılar var, Şanlıurfa’da. Siyaseten de sıkıntılar yaşanmış, bu dönem, derlenip toparlanma, icraatları hayata geçirme, sorun çözme dönemidir. Onun için zaman kaybına hiç tahammülümüz yok. Beni tanımak istiyorsanız 1-2 telefonla öğrenebilirsiniz. Benimle ilgili söyleyebileceğim tek bir şey var, ben operasyon adamıyım. Şunu bilmenizi istiyorum: Problemin üzerine dikine gider, arkadaşlarımızla birlikte çözüme kavuştururuz"

 

HARRAN ÜNİVERSİTESİ ÇİFTÇİLERİ EĞİTECEK

Eğitime çok para ayırdıklarını belirten Bakan Çelik, Yanlış sulama nedeniyle Harran ovasında drenaj sistemi kuruyoruz ki, topraklarımız çoraklaşmasın. İyi eğitimci yetiştiriyoruz. Harran üniversitesi bu işi yapar. Şanlıurfalı çiftçileri eğitecek ve buradan çok daha yüksek verim alacağız” dedi.

 

EN BAŞARILI BAKAN ÖDÜL SÜRPRİZİ

Şanlıurfa’nın önemli bir turizm potansiyeli bulunduğunu ve bunun harekete geçirilmesi gerektiğini de ifade eden Çelik, Göbeklitepe ören yeri, Eyyüp Nebi beldesi, Halfeti ve Birecik ilçelerinin sahil düzenlemesi ile Urfa Kalesi’nin ışıklandırılması gibi bazı projeler için Maliye Bakanlığından dün akşam 10 milyon (Eski parayla 10 Trilyon) lira ödenek çıkardığını kaydetti.

 

Bu arada "Mebus Haber" ve "Time Dergisi" tarafından "Yılın Siyaset Adamı" ödülüne layık görülen ancak Ankara’da yapılan ödül törenine gidemediği için Olay Tv Yöneticisi Mehmet Çatakçı tarafından Şanlıurfa’ya getirilen ödül, Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Faruk Akbaş’ın yaptığı sürprizle Bakan Çelik’e verildi.

 

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!...


Bakan Faruk Çelik Şutim Başkanı Faruk Akbaş ile... balikligol_com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik