Advert
Advert
Advert

Bakan Çelik Suruç Belediyesinde

Bakan Çelik Suruç Belediyesinde
Bakan Çelik Suruç Belediyesinde

Devlet Bakanı Faruk Çelik Şanlıurfa’da temaslarını sürdürüyor. Çelik, Bozova, Birecik ve Halfeti ilçelerinden sonra bu gün ilçe gezileri kapsamında Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ile birlikte Suruç ilçesinde temaslarda bulundu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı ve Devlet Bakanı Faruk Çelik, Vali Nuri Okutan, beraberinde AK Parti milletvekilleri adayları Zeynep Müjde Sakar, Bekir Eren, Abdülkerim Gök, Yahya Akman, Abdülkadir Emin Önen, Mahmut Kaçar, Halil Özcan, Zeynep Karahan Uslu, M. Kasım Gülpınar ve Seydi Eyyüpoğlu, İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ve AK partililerle birlikte, Suruç Belediye Başkanını makamında ziyaret ettiler.

KCK operasyonu çerçevesinde gözlatına alınan ve cezaevinde bulunan Belediye Başkanı yerine Başkan vekili Mehmet Özkan ve diğer yardımcıları karşıladı. Özkan, ziyaret sırasında Bakan Çelik'e, belediyeye gelen ilk bakan olduğu söylenerek ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Suruç’ta geniş güvenlik önlemi alınan ziyaret sırasında Suruç Belediye Başkan Yardımcısı Gülseren Koçti'nin "Bu akan kan ne zaman duracak?" diye sordu. Bakan Çelik, bunun üzerine, "Kimse ölmesin. Niye canlar gitsin, niye ağız tadıyla birlikte yaşanmasın? Ama Türkiye'de artık her şey konuşuluyor" yanıtını verdi. Çelik; “Şanlıurfa, belkide Türkiye’de örneğine rastlanılmayan çok farklı dil ve kültürlerin kardeşçe yaşadığı örnek bir kenttir” dedi.

Bakan Çelik ve AK Partililer ile BDP'liler daha sonra basına kapalı 20 dakika görüştü.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü