Advert
Advert
Advert

Bakan Çelik Kobanili sığınmacılarla bayramlaştı

Bayram nedeniyle Şanlıurfa'ya gelen Bakan Faruk Çelik, Suruç'a geçerek Kobanili sığınmacılarla bayramlaştı.

Bakan Çelik Kobanili sığınmacılarla bayramlaştı
Bakan Çelik Kobanili sığınmacılarla bayramlaştı

Bayram nedeniyle Şanlıurfa'ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Suruç'ta Kobanili sığınmacılarla bayramlaştı.

Suruç’ta Yatılı Bölge Okuluna geçen Çelik, Kobanili misafirlerle bayramlaşarak çocuklara şeker, oyuncak ve giysi dağıtarak, bayram harçlığı verdi. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Çelik,  Kobanililerin önümüzdeki bayramları evlerinde geçirmeleri taraftarı olduklarını ifade etti.

Kobanililerin Türkiye'de misafir kaldıkları sürece kendilerine düşen görevi yapmaya devam edeceklerini söyleyen Bakan Çelik, şuanda Kobani'deki gelişmelerin daha da yoğunluk kazandığını, Suruç'ta ve kamplarda olup bitenleri bir kez daha yerinde görmek için geldiklerini kaydetti.

“Acınızı biliyoruz, bunları içimizde hissediyoruz”
Kobanililere hitaben konuşan Bakan Çelik, "Sizinle bizim aramızı açmaya çalışanlar olacak, aman ha onlara fırsat vermeyin. Ben daha babamla bayramlaşmadan arkadaşlarımla sizlerin yanına geldim. Acınızı biliyoruz, bunları içimizde hissediyoruz. İnşallah diğer konuları da çözeceğiz." dedi.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in açıklamalarına da değinen Çelik, "Daha sonra yalanlamak zorunda kaldıkları, Türkiye'yi ve bölgedeki gelişmeleri tahrik edecek bazı ifadeler, 77 milyonu üzmüştür. Bölgeye de çok olumsuz yansımıştır, devlet başkan yardımcısının açıklamaları. Ama hemen akabinde gelen özür, bir nebzede olsa gerçeklerin ortaya çıkmasında ve bu yanlıştan dönülmesine vesile olmuştur. Özür dilenmesi gerekiyordu diledi. Bir anlamda tansiyon biraz düşmüş oldu." seklinde konuştu.
 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı