Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Bakan Çelik gazetecilerle buluştu

Bakan Çelik gazetecilerle buluştu

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 15:43
Bakan Çelik gazetecilerle buluştu

Devlet Bakanı Faruk Çelik, bugün sabah Şanlıurfa Polis evinde Şanlıurfa’da görev yapan yerel, ulusal basın temsilcileri ve köşe yazarları ile kahvaltıda bir araya geldi.

 

Seçimlerin geride kaldığını ve seçim sonrası Şanlıurfa basını ile bir araya gelip sohbet etmek istediğini belirten Devlet Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik,

Şanlıurfa'nın milletvekili sayısı bakımından Türkiye'de 5. olduğu ve son Bakanlar Kurulu toplantısında da Şanlıurfa'nın uzunca bir süre gündem oluşturduğunu dile getirdi.

 

AK Parti olarak hep çalıştıklarını belirten Bakan Faruk Çelik; “9 yıl içerisinde adım attığımız alanlarında farklılaşmasına ve gelişmesine, demokrasinin güçlenmesine ciddi katkılar sunduk. Bugün bir millet iradesinin üzerinde bir gücün olmadığını söyledik, söylüyoruz. Sayın Genel Başkanımız da bunu ifade ediyor” dedi.

 

Şanlıurfa ile Ankara arasında bir köprü görevi görüp sağlıklı bir iletişim sağlayacak siyasi bir irade ortaya koyacaklarını belirten Bakan Çelik; “Birlik ve beraberlik içerisinde kentin sorunlarını çözeceğiz. Ben yok, artık biz varız. Var olan sorunların çözümünü STK’lar, Valilik, Belediye, Üniversite, Muhalefet partileri ile birlikte çözeceğiz” dedi.

 

Toplantıya katılan gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Faruk Çelik; “Eski siyaset anlayışını yıkacaklarını ve hizmet için siyaset yapacaklarını” belirtti.

 

Bazı konularda acele edilmemesi gerektiğini dile getiren Bakan Çelik, konuşmasını şöyle tamamladı: “Dikkat ederseniz AK Parti olarak 3. dönemde de parlamentoya sorunsuz bir parti olarak girdik. Ne yazık ki 3 muhalefet de sorunlu bir şekilde girdi. Hiç arzu etmediğimiz bir tablo. Muhalefetin sorunlu olduğunu biz biliyoruz da. 24. Dönem parlamentosunda 3'ünün de sorunlu olması çok dikkat çekici. Umuyorum ki bunlar bilinçli olarak karşımıza çıkarılmadı. Yine temenni ediyorum ki bu sorunları aşan bir 24. Dönem parlamentosu olarak, ülkeyi geleceğe, Şanlıurfa'yı geleceğe taşımış oluruz” dedi.

Yazarımız Mehmet Guli Aslan’nın “Seçim sürecinde gönderdiğimiz ama çar çur edilmiş paralar nedeniyle hizmet yapılmamış” dediğini hatırlatarak; “Bunların hesabını soracakmısınız?” diye sordu.

 

Bakan Faruk Çelik; “Biz sahaya inerek çalışmalar yaptık. Her şeyi yerinde gördük. Elbette bütün bunların hesabı sorulacak” dedi.

 

Şanlıurfa’nın sorunlarını dile getiren gazetecilere büyük görev düştüğünü belirten Bakan Çelik; “24 saat bana ulaşabilirsiniz” dedi.

Basınla kahvaltılı toplantıya Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler, Yerel, Ulusal medya temsilcileri ve köşe yazarların yanı sıra, Şanlıurfa Milletvekilleri ve İl Başkanı Yusuf Eğilemez hazır bulundu.

www.balikligol.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com