Reklamı Geç
Advert
Advert

Bakan Çelik Akçakale Ve Harran'da İncelemelerde Bulundu

Bakan Çelik Akçakale Ve Harran'da İncelemelerde Bulundu
Bakan Çelik Akçakale Ve Harran'da İncelemelerde Bulundu


 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Şanlıurfa temasları kapsamında bugün Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ile birlikte Akçakale ve Harran ilçelerinde gezi ve incelemelerde bulundu.

 

Akçakale'de temasları çerçevesinde ilk olarak Akçakale Kaymakamlığını ziyaret eden Bakan Faruk Çelik’e burada Akçakale Kaymakamı Şefik Aygöl ilçe ile ilgili bir brifing sundu. Kaymakamlıktan ayrılan Bakan Çelik, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve AK Parti milletvekilleriyle birlikte yolun karşısındaki Akçakale Belediyesine geçti.

 

Belediye binası önünde vatandaşların sorunlarını dinleyen Bakan Çelik, sorunların çözümü için gerekli çalışmaları yapmak üzere ilçede bulunduklarını söyledi.

 

Bakan Çelik, daha sonra Vali Okutan ve beraberindekilerle birlikte Belediye Başkanı  Abdülhakim Ayhan'ı makamına geçerek ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Buradan ayrılan Çelik ve Okutan, Akçakale’de bulunan sanayi esnafı tarafından yaptırılan ''Sanayi Cami''sini açılışına katıldı. Caminin çıkışında Akyüzler Derneği adına Başkan Yardımcısı Osman Demirdil, Faruk Çelik'e gümüş ibrik hediye etti.

 

Belediye Başkanı Ayhan'ın onuruna verdiği öğlen yemeğine katılan Bakan Çelik ve beraberindekiler buradan ayrılarak Harran'a geçti.

 

Harran’da ilk olarak Kaymakam Serkan Keçeli'yi makamında ziyaret eden Çelik burada ilçe hakkında bilgi aldı. Harran Kaymakamlığını ziyareti sırasında Bakan Çelik ve Vali Okutan’a ilçede bulunan halı kursunun öğrencileri dokuma kilim hediye etti.

 

Daha sonra Harran Belediyesine geçen Bakan Çelik, Vali Okutan ve beraberindekiler Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz’u ziyaret etti.

 

Ziyaretin anısına Belediye Başkanı Özyavuz, Bakan Çelik'e  plaket ve Harran'a özgü evlerin olduğu tablo hediye etti.

 

Buradan ayrılan Bakan Çelik, Vali Okutan ve beraberindekiler yapımı tamamlanan ''Hayati Harrani'' camisinin açılışına katıldıktan sonra Şanlıurfa'ya döndü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi